Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

ZŠ - Beseda o včelách

25.3.2019

      Dne 22. 3. proběhla ve škole beseda s včelařem Davidem Bačkovským, který si s sebou přinesl velmi poutavé názorné informační panely.

  • Na besedě byl pan David Bačkovský. Říkal nám o včelách. Bylo to s ním super. Moc hezky vyprávěl. Matka se může dožít až 7 let. Ale když je už moc stará, tak jí včely vymění. Nela Z., 4. r.
  • O včelách nám povídal pan David Bačkovský. Povídal nám, že v úlu je jedna matička, asi 2 000 trubců a 40 000 dělnic. Říkal nám, že bez včel bychom nemohli žít. A ostatní živočichové a rostliny taky ne. Taky jsem se dozvěděl, že trubec nevoní. Takže trubci mohou létat i do jiného včelího úlu, protože nikdo nepozná, jestli jsou cizí nebo ne. Víme, jaký je rozdíl mezi narozením matičky a dělnice. Matička se krmí hodně mateří kašičkou. Dělnice se krmí jenom chvíli mateří kašičkou a pak se nekrmí. A že si včely vybírají matičku. Protože když je matička stará, tak nevoní, a tak si vyberou novou. A že když včely opylují, tak celý den létají na jeden druh květu. Ale vosy to míchají. Vojta Z., 5. r.

Anketa

Mají mít velké obchody o všech svátcích otevřeno či zavřeno?
6
10

Historie anket

Náhodné foto

Vánoční turnaj ve stolním tenisu 2012

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více