Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

ZŠ - Chaloupky za odměnu

10.5.2019

     Třídenní pobyt na Chaloupkách si užili žáci 4. a 5. ročníku na přelomu dubna a května, 29. 4. – 2. 5. Byla to odměna za loňský úspěch v soutěži Pěstuj, zkoumej, vyprávěj, pro kterou si připravili pod vedením paní učitelky Polívkové kramářskou píseň O líném Kájovi z Oudoleně.
      Program na chaloupeckém zámečku v Nové Brtnici byl velmi pěkný – výroba a použití přírodních barev, vnímání zahrady všemi smysly, lovení a určování bezobratlých živočichů ve vodě, v půdě a na louce.
     Ve středu 1. 5. jsme navštívili Muzeum Vysočiny v Jihlavě, kde zaujala děti zejména přírodovědná a historická expozice a také výstava Svět středověkých her. Učitelky ZŠ 

  • 1. den jsme přijeli v 11 hodin. Ubytovali jsme se a převzala si nás Marťa. Hned první den jsme měli program - vyráběli jsme barvy z přírodnin. Pak jsme šli do pokoje a hráli jsme karty a taky jsme hráli pinec. A pak jsme šli spát.
    2. den jsme se vzbudili v 7 hodin, oblékli jsme se a šli jsme na snídani. Byla pomazánka s rohlíkem. Moc mi chutnala. Potom jsme jeli na program do Jihlavy. Tam jsme byli na 5 výstavách, tam se mi taky líbilo a chodili jsme tam na chůdách. Šlo mi to. A klouzali jsme se po dřevěné skluzavce. Pak jsme šli na zmrzlinu, dala jsem si (nebe) šmoulí. Když jsme přijeli zpátky na Chaloupky, tak jsme se šli najíst, pak jsme hráli hry a šli jsme spát.
    3. den jsme se vzbudili a šli jsme krmit zvířátka, měli tam kozy, ovce, husy, kohouta, slepice, králíky a prase. Moc se mi to líbilo. Pak jsme měli program – lovili jsme vodní živočichy a s Martinou jsme měli taky program – měli jsme si vybrat parťáka a jednomu z nás dvou se zavázali oči a ten druhý ho vodil po zahradě. A musel ho dovést k nějakému stromu a ten strom si musel, ten se zavázanýma očima, osahat a poznat, jaký strom to je. A pak jsme jeli domů. Hurá. Moc se mi to líbilo. Míša Z., 4. r.
  • 1. den – Když jsme přijeli, tak jsme se šli vybalit. V pokojích to měli moc hezké. Pak jsme šli na oběd. Jídlo mně moc chutnalo. A pak ve 12.30 hodin jsme měli program. Měli jsme nasbírat 5 barev rostlin a pak jsme dělali pokusy. A pak jsme šli ven. A dostali jsme lístečky, co jsme měli v lese najít. Naše skupina to vyhrála. A pak když program skončil v 16.30 hodin, tak jsme šli do lesa. A tam jsme našli bungr. A u toho jsem našel klacek, který měl podobu krumpáče. A pak jsme večer šli na procházku. Ten den se mi moc líbil.
    2. den – Ráno jsme se probudili a paní ředitelka nám řekla, že musíme vstávat a jít rychle na snídani. Po snídani jsme jeli do Jihlavy do muzea. Byla tam výstava zvířat, např. savci, ptáci, bezobratlí, apod.) A byla tam skluzavka (dřevěná), která vedla do podzemí. Tam byla ukázka, o tom, jak se dolovalo stříbro. Když jsme všechno prošli, tak jsme šli do takové místnosti. Byla tam kuš. A mohli jsme z ní střílet. A byly tam kuželky. A jedna dřevěná koule a tou jsme museli házet a shodit co nejvíc kuželek. A byly tam chůdy. Když jsme už všechno prošli a vyhráli si, tak jsme jeli zpátky na Chaloupky. Když jsme přijeli, tak jsme si dali oběd. Když jsme ho snědli, tak jsme se šli projít. My jsme na procházce skákali do kaluží. A v jedné kaluži Míša uvízla a spadla do ní. Když jsme přišli, tak jsme mohli jít do bungru. Ten bungr jsme si nepostavili, ale ten už tam byl. A my jsme ho vylepšovali. A pak jsme si opékali buřty. Moc se mi to líbilo.
    3. den – Když jsme se ráno probudili, tak jsme šli krmit. Šli jsme z kluků jenom já a Leoš. Bylo 6.30 hodin. A když jsme vyšli ven, tak nám pán řekl, že budeme krmit až za hodinu. A když jsme přišli na pokoj, tak jsem se sbalil, abych to nemusel dělat potom. A v 7.30 hodin jsme šli krmit. Měli tam králíky, kachny, slepice, kozy, ovce a jedno 100kilové prase. Bylo to čínské prase. Bylo černé. A když jsme přišli, tak jsem šel na snídani. Pak po snídani jsme měli program. Museli jsme nasbírat 5 přírodnin. A byli jsme rozděleni na skupiny. Já jsem byl se Štěpou a Matýkem. Když jsme nasbírali přírodniny, tak se skupiny prohodily. A každá skupina musela té druhé skupině k těm přírodninám najít dvojče. A byla to soutěž. My jsme ji vyhráli. A pak jsme hráli hru, že jsme měli dvojice a jeden z ní musel zavázat tomu druhému oči a musel ho dovést ke stromu. On si ho musel osahat. A pak ho ten druhý dovedl na start a rozvázal mu oči. A on musel najít ten správný strom. A pak jsme šli na oběd. Po obědě jsme šli lovit. Lovili jsme malé bezobratlé živočichy. Lovili jsme je na louce, ve vodě a v lese. Moc se mi to líbilo. A pak jsme jeli domů. Všechno se mi moc líbilo. Vojta Z., 5. r.    
K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více