Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

ZŠ - Divadelní představení v Horáckém divadle v Jihlavě

11.6.2019

     Ve čtvrtek 23. 5. navštívili žáci 3. – 5. ročníku divadelní představení v Horáckém divadle v Jihlavě.

  • Cesta byla dlouhá, ale byla zábavná. Divadlo bylo také zábavné. V představení hrál Kapitán Slánka, Čajbaba, Pan Kukačka, Perníček, Fešák Myšák, Slečna Pepřenka. Nazpět jsme jeli vlakem. Jáchym D., 3. r.
  • Rodiče nás dopravili do 6.20, v 6.45 hodin nám jel autobus do Havl. Brodu. Z Brodu jsme jeli autobusem do Jihlavy. V Jihlavě jsme šli na náměstí TGM. Tam jsme svačili a krmili holuby. Pak jsme šli do Horáckého divadla a tam si odložili oblečení, chvilku jsme čekali a pak jsme šli na vystoupení O Perníčkovi. Bylo tam šest postav: Perníček, Slánka, Pepřenka, Čajbaba, Fešák Myšák a Kukačka. Odehrávalo se to na kredenci. Bylo to o tom, že pana Kukačku bolelo v krku a nemohl kukat. Lidé ho chtěli vyhodit a Pepřenka a Slánka mu chtěli pomoct a nevěděli jak. Pak za válečkem našli Perníčka, ten neměl oči, pusu a nos a tak mu je Pepřenka a Slánka udělali. A protože Kukačka potřeboval med, který byl na horní polici, tak se tam Perníček snažil vylézt, ale nešlo mu to. Tak Slánka a Pepřenka udělali naviják. Ale pak potkali Čajbabu a ta se snažila být zlá a nechtěla jim med dát, ale pak zalezla do své konvice a med si Perníček půjčil. A objevil se tam Fešák Myšák, který byl zlý a chtěl med pro sebe. A pak tam přišli lidi a nasypali na ten med jed a jak si Kukačka lízl, slízl i ten jed a lehl si. Perníček šel nahoru za Čajbabou, ta byla lékařka a léčila všechny nemoci, a poprosil ji, aby vyléčila Kukačku. Čajbaba vzala bylinky a udělala lektvar, který vyléčil Kukačku. Ještě předtím do konvice Čajbaby zavřeli Myšáka Fešáka a ten tam byl dokud na něj nenašli past. Pak ho zavřeli do té pasti. Pak jsme jeli vlakem do Brodu, tam jsme přesedli a jeli vlakem do Ždírce a pak autobusem do Slavětína a ze Slavětína pešky do Oudoleně. Moc se mně to líbilo. Eva R., 4. r.
  • U Dippu jsme měli být v 6.20. Potom nám přijel autobus a tím jsme jeli do Havlíčkova Brodu, potom jsme jeli do Jihlavy. V Jihlavě jsme šli na Masarykovo náměstí a tam jsme si dali svačinu a nabídli jsme i holubům, kteří to s chutí přijali. V divadle jsme si odložili batohy a bundy, mikiny a všechno, co při představení není nutné. Představení se jmenovalo O Perníčkovi. Postavy se jmenovaly: Perníček – Richard Vokůrka, Pan Kukačka – Zdeněk Stejskal, Slečna Pepřenka – Světlana Hruškociová, Kapitán Slánka – Petr Soumar, Čajbaba - Lucie Sobotková, Fešák Myšák – Ondřej Šípek. Po představení jsme se šli obléknout a pak jsme šli na vlak. Vlakem jsme jeli do Havlíčkova Brodu, tam jsme přestoupili na vlak do Ždírce nad Doubravou. Potom jsme jeli autobusem do Slavětína a my šli domů a zbytek šel do Oudoleně a nebo jel dál do Peršíkova a Borové. Karolína B., 5. r.

Anketa

Mají mít velké obchody o všech svátcích otevřeno či zavřeno?
9
16

Historie anket

Náhodné foto

Výlet na Krátkou

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více