Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

ZŠ - Hrad Lipnice

11.6.2019

V pondělí 27. 5. všichni žáci základní školy navštívili hrad v Lipnici nad Sázavou.

  • Šli jsme do školy jen na tři hodiny. Pak pro nás přijel objednaný autobus. Tím jsme jeli na hrad Lipnice. Když jsme dojeli, tak jsme se nasvačili a šli jsme se kouknout dovnitř a taky jsme šli na vyhlídku. Pak nás čekalo představení o Karlu IV. Vyprávěli o tom, jak se za něj žilo. Pán si bral nějaké děti od nás i z dvou jiných škol. U nás byl Stáňa – Václav, Jenda Blažek jako rytíř a Hanička jako Alžběta. A pak nám ukázali, jak vypadal rytíř a měli tam koně. Když to skončilo, tak tam měli různá stanoviště. Mohli jsme si vyzkoušet helmy bojovníků, umlít mouku, udělat vlákno ze lnu. Také tam byly minikanóny a koule. Až jsme si vše zkusili, tak jsme šli zase zpátky na autobus a jeli jsme zpátky. Hrozně začalo pršet. Moc se mi to líbilo. Leoš Z., 5. r.
  • V pondělí 27. 5. 2019 jsme šli do školy na 3 hodiny. Přijel nám autobus, zájezdový autobus, a jeli jsme asi 40 minut. Když jsme tam přijeli, tak jsme šli na hrad, kde jsme se nasvačili. Když jsme se nasvačili, tak jsme se šli podívat do místností na hradě a prohlíželi jsme si je. Míca s paní učitelkou Stehnovu se šli podívat nahoru. Bylo to tam vysoko. Viděli jsme kostel v Havlíčkově Borové. A pak jsme šli na představení, kde nám hráli o Karlu IV. Vybírali si děti na různé role. Z naší školy si vybrali 3 lidi, Haničku jako císařovnu Alžbětu, Jendu B.  jako rytíře a Staníka jako Václava IV. Bylo to moc hezké divadlo. Potom tam byla 4 stanoviště. Na 1. stanovišti na pán vyprávěl o obcích, na 2. stanovišti jsme se dívali, jak ze lnu dělají nitě, taky jsme si to zkusili. Na 3. stanovišti jsme stříleli z vyrobeného katapultu na dřevěnou desku, na které byl nakreslený hrad. Na 4. stanovišti jsme dělali mouku. A potom jsme si mohli něco koupit. A jeli jsme autobusem do Oudoleně. Bylo to moc hezké a zajímavé. Bětka Z., 5. r.

Anketa

Zavařujete, ať už svoji nebo koupenou, úrodu?
3
0
1

Historie anket

Náhodné foto

Bledule už kvetou...

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více