Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

ZŠ - Loutkové divadlo O princi z knížky

11.6.2019

     Ke Dni dětí jsme k nám pozvali Honzu Hrubce se svým divadélkem, který si pro nás připravil pohádku O princi z knížky.

  • Postavy: princ Karel, čaroděj Hebrás, princezna Jasmína, královna, král, rytíř Tluk a Kyj, bába sudička. Hrál: Honza Hrubec. Byla tam i školka. Míša vyzkoušela kouzelnou pěnu. Čaroděj se rozvazoval. Byla tam zelená knížka, měla pět stránek. Kristýnka K., 2. r.
  • V 8.45 jsme šli na úřad. Tam bylo divadlo. Bylo to o jednom princi, který se narodil. Ten princ se jmenoval Karel. Když mu bylo osmnáct let, tak se vydal do světa. Šel lesem a potkal vlka. Vlkovi dal buchty, co dostal od královny. A pak potkal medvěda. Tomu dal med, aby ho nesnědl. A pak potkal straku. Té dal peníze, aby ho neotravovala. A pak uviděl hrad. Když k němu přišel, tak svolávali všechny statečné muže. Byli tři, Karel a dva rytíři. A Karel potkal svou sudičku, ale nepoznal ji. Sudička mu nabídla, že aby porazil čaroděje a zachránil princeznu, tak že se musí přiučit. A když se přiučil, tak šel zachránit princeznu. Ale než tam přišel, tak ti dva rytíři ji už také chtěli zachránit. Ale čaroděj je přepral. Pak si je zapřáhl a museli ho vozit. Ale Karel je zachránil. A šel k čarodějovi a chtěl ho přelstít. Čaroděj už chtěl dát princezně lektvar, ale ona ho nechtěla. Tak přidal na lektvar samolepku, že to je lektvar na sílu, ale byl to lektvar na lásku. Ale Karel princeznu upozornil, takže ho princezna nevypila. Čaroděj přišel a měl čertí pěnu, kterou si vzal od čerta. A když tou pěnou něco potřel a zapálil, tak to ožilo a muselo ho to poslouchat. Ale Karel měl sirky od tatínka, sebral čarodějovi pěnu a zapálil hrad a ten ho poslech a čaroděje odhodil daleko, daleko. Karel princeznu vysvobodil, A byli spolu šťastní až do smrti. Moc se mi to líbilo. Vojta Z., 5. r.

Anketa

Mají mít velké obchody o všech svátcích otevřeno či zavřeno?
9
16

Historie anket

Náhodné foto

Žijeme olympiádou

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více