Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

ZŠ - Terénní program s názvem Ronovec

12.10.2016

V úterý 11. 10. se žáci 3., 4. a 5. ročníku učili v přírodě. Čekal je terénní program s názvem Ronovec, který pořádá chaloupecká pobočka v Horní Krupé. Lokalita pod hradem je vyhlášena za území Natura 2000 s ochranou mřenky mramorované.
Cestou z Březnice na zříceninu hradu plnili školáci různé úkoly -  poznávali stromy, lesní společenstva a hráli hry – na klíšťata, na rybičky, hledali studánku. Prohlédli si nejstarší smrk na Vysočině  a dozvěděli se zajímavosti o mřence, která bývala dříve běžnou rybičkou v našich potocích.
Počasí bylo příznivé, cesta lesem velice pěkná, výprava se vydařila a všichni se vrátili spokojeni. Dagmar Losenická

  • Líbil se mi terén. Šli jsme kolem ohrady, kde se na maso chovali daňci a jeleni. Cestou tam jsme hledali studánku a hráli jsme hru na klíšťata s kolíčky. Byli jsme rozděleni do skupin. Když jsme došli k hradu Ronovec, hledali jsme studánku, vnitřní opevnění hradu, rytířský palác atd. Naše skupina měla vnitřní opevnění hradu. Šli jsme k potoku, kde byl padací most. V potoce žije chráněný druh ryby – mřenka mramorovaná. Hráli jsme hru na mřenky: paní nám rozdala papírky a ty jsme si dali do kapes a byli 3 rybáři a my jsme museli doběhnout zpátky na Ronovec, aniž nám vytrhli papírky z kapes. Kdo přežil, vyhrál. Jan Z., 5. r.
  • Líbilo se mi, jak jsme šplhali do kopce. Viděli jsme daňky. Potom jsme hledali studánku. A viděli jsme veverku. Naše skupina dostala za úkol najít na hradě Ronovci podhradí. Na hradě Ronovci to bylo pěkné. Líbilo se mi to. Také se mi líbilo, jak jsme hráli na klíšťata. Vojta Z., 3 r.

Anketa

Měly by být přilby povinné pro všechny cyklisty?
3
3

Historie anket

Náhodné foto

Turnaj ve volejbale 2008

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více