Obec Oudoleň
česky english deutsch

ZŠ - Úspěšný šachový turnaj v Klubu OKO

26.6.2018

V červnu nás čekal ještě poslední „venkovní“ šachový turnaj. Zúčastnili se ho hráči šachových kroužků, které vede ŠK TJ Jiskra Havlíčkův Brod. I my jsme dostali pozvánku. Celkem se tu sešlo 47 hráčů z 8 škol.

Turnaj se odehrával v sálu Klubu OKO a byl rozdělen na 2 kategorie do 10 a do 14 let. Celkem se hrálo 7 partií a našim hráčům se velice dařilo. Bětuška Zvolánková (4. ročník) celý turnaj mladších žáků vyhrála a z rukou pana starosty Havlíčkova Brodu přebrala diplom a knížky. Druhou pozici obsadil Marek Doležel (2. ročník) a třetí skončil Vojta Zvolánek (4. ročník). O přední příčky usiloval i Štěpa Holas, nakonec vybojoval krásné 6. místo. Neztratil se ani Matyáš Frühbauer, který se umístil na 8. příčce, 14. pak byla Hanka Zvolánková. Takže pro všechny skvělý výsledek. Nakonec jsme se osvěžili zmrzlinou a vyrazili s výbornou náladou domů. Kateřina Chvojková

• Líbilo se mi to, byl jsem celkově druhý. Hráli jsme šachy v Oku v Havlíčkově Brodě. Vyhrál jsem pohár, diplom a igráčka a ještě další věci. Marek Doležel
  • Jeli jsme linkovým autobusem do Havlíčkova Brodu. Tam jsme šli do klubu Oko hrát šachy. Měl jsem 5,5 bodu. Byl jsem 3. a vyhrál jsem pohár. Za cenu jsem si vybral batoh a sladkosti. Dali jsme  si zmrzlinu a někdo i pizzu. Vojtěch Zvolánek