Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

ZŠ - Vycházka na bledule

26.3.2019

     V pondělí 25. 3. po vyučování jsme podnikli s dobrovolníky pravidelnou výpravu na bledule.

  • Šli jsme na bledule, došli jsme na zastávku a jeli autobusem na Nové Ransko a z Ranska jsme šli na bledule. Našli jsme strusky. Pršelo nám a chumelilo.  Viděla   jsem lýkovec. Přišli jsme ve 14.30 hodin do Oudoleně. Moc se mi to líbilo. Šlo nás 23. Eva R., 4. r.
  • Šli jsme na bledule, tam nás odvezl autobus, nazpátek jsme šli pěšky, trochu jsme zmokli a hlavně chumelilo, to byly teda vločky, jako když padaj kočky. Bledulí tam bylo hodně, byly hezké. Škoda, že pršelo, jinak to bylo hezké. Užila jsem si to. Ušli jsme 10 km. Nohy mě nebolely, ale byla zima jako v lednu. Šla s námi paní ředitelka a paní učitelka Stehnová. Šlo s námi hodně dětí, jako třeba Vojta, Bětka, Nelča, Péťa, Kája, Nelča, Lucka, Hanička, Evička a já. Bledulek tam bylo asi 2 milióny. Malí to ušly, a ještě je to bavilo. Líbilo se jim, jak sněžilo a padaly kroupy. Šli jsme přes Slavětín. Ve Slavětíně zůstali Kája, Adam, Ema, Marek a Sára. Přijela za námi naše babička, taky se jela podívat na bledule. Líbily se jí. My je máme na zahradě. Taky jich máme hodně. Pak jsme šli ze Slavětína do Oudoleně ke škole. Tam jsme si vzali tašky a šli jsme domů. A to je konec výpravy. Míša Z., 4. r.
K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více