Posezení se seniory

3.12.2018

Po svátku svaté Kateřiny končily veškeré hody a říkalo se, že svatá Kateřina věší husle do komína. Za starých časů se pořádaly kateřinské zábavy, kde se lidé před vánočními svátky veselili naposledy. Poté již nastala doba postní. I naši senioři na tyto časy zavzpomínali na tradičním posezení, při kterém v sobotu 24. listopadu zcela zaplnili zasedací místnost obecního úřadu. Na úvod setkání se představily děti z hudebně-pohybového kroužku při základní a mateřské škole, které pod vedením paní učitelky Marty Půžové předvedly pásmo Když jsem husy pásala. Dalším bodem programu bylo promítání prezentace o naší vesnici, ve které zazněly zrealizované akce, ale i výhledy do budoucna. Poté již začala volná zábava, kterou po celý večer zajišťovali pánové Jan Frühbauer a Zbyněk Doležel. Jejich krásné a známé písničky přispívaly k výborné náladě, všichni si zazpívali a dokonce došlo i na tanec. Výborné občerstvení připravili zastupitelé obce, kteří se o přítomné vzorně postarali. Přestávku muzikantů vyplnilo promítání fotografií z Obnovy centra obce Oudoleň zrealizované před 10 lety. Povídání s vrstevníky a sousedy se protáhlo do pozdního večera a při loučení jsme si slíbili, že se za rok opět sejdeme.
     Poděkování patří všem, kteří naše pozvání přijali, dětem, paní učitelce Půžové, zastupitelům a hudebníkům, kteří i v letošním roce věnovali svůj honorář dětem ze základní a mateřské školy. Mgr. Blanka Zvolánková

Mikuláš a čert ve škole