Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Bez stromečku nejsou Vánoce vyhodnocení

9.1.2014

BEZ STROMEČKU NEJSOU VÁNOCE…

(vyhodnocení soutěže)

Místní akční skupina Havlíčkův kraj pořádala ve spolupráci s obcí Chlumětín na Žďársku v době vánočních svátků 2013 již pátý ročník společné akce „Bez stromečku nejsou Vánoce“, která byla spojena se soutěží o nejhezčí vánoční stromek. Do soutěže bylo zařazeno 24 stromečků z obcí, které jsou sdruženy v MAS Havlíčkův kraj. Celkem bylo odevzdáno 298 hlasovacích lístků. Na obec, která má okolo 190 obyvatel, je to úctyhodné číslo. Je nám jasné, že někteří návštěvníci nemuseli hlasovat, ale přesto se domníváme, že si výstavu prohlédlo přes tři stovky zájemců.

Ve společenském sále obecního úřadu to vonělo jako o Vánocích. Při zahájení nechyběl ani pravý vánoční punč, cukroví a příjemná živá hudba umocňovala sváteční atmosféru. Přehlídka vánočního zdobení byla opravdu různorodá. Nápaditý byl stromeček s ozdobami vytvořenými z fotografií 61 obcí sdružených v místní akční skupině. Nechyběly ani poslední trendy vánočních dekorací, ekologický stromeček, perníčky, korálky, krajky, přírodní materiály, papírové ozdoby, háčkované zvonečky. S jasnou převahou a ziskem 117 hlasů, zvítězil stromeček ze ZŠ Kameničky. Tradiční voskové svíčky, ojíněné větve a vánoční hvězda na špici přece jenom patří k českým Vánocům. Obec Kameničky si tak „vysoutěžila“ právo pořádání výstavy v roce 2014. Blahopřejeme!

Další umístění podle získaných hlasů:

2. místo – paní Veselá z Chlumětína

3. místo – paní Mládková ze Svratoucha

4. místo – paní Myšková z Chlumětína

5. místo – Obec Vatín – korálkový stromeček

6. místo – paní Štylová z Vatína

7. místo – MŠ Přibyslav

8. místo – Město Ždírec nad Doubravou – háčkované zvonečky

9. místo – Město Ždírec nad Doubravou – keramické ozdoby

10. místo - MŠ Vatín, DPS Svratouch, Obec Jámy

11. místo – Obec Modlíkov, Obec Slavětín

12. místo – Obec Sobíňov

13. místo – Obec Slavětín, Obec Vepřová, paní Pavlíková ze Svratoucha

14. místo – ZŠ Havlíčkova Borová, Městys Sněžné, Městys Krucemburk

15. místo – Obec Stříbrné Hory, MŠ Stříbrné Hory, ZŠ Oudoleň

Protože podle „Pravidel soutěže“ nemá být do hodnocení zahrnut stromeček z pořádající obce, posunulo se i výsledné pořadí na prvních místech: 1. místo Kameničky, 2. místo Svratouch a 3. místo Vatín. Zvláštní cenu „za originální nápad“ se rozhodla porota udělit stromečku z Krucemburku – ozdoby byly vytvořeny z fotografií všech členských obcí MAS Havlíčkův kraj. Oficiální předání cen proběhne na Valné hromadě MAS, v březnu 2014.

Všem vystavujícím srdečně děkujeme za projevený zájem se soutěže zúčastnit a podílet se tak na jejím zdárném průběhu.  Díky také návštěvníkům výstavy, kteří se přišli podívat a tuto akci podpořit. Jaroslava Hájková, manažerka MAS Havlíčkův kraj

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více