Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Čistá Vysočina letos proběhla, ale jinak...

11.5.2021

Tradiční osvětová akce s názvem Čistá Vysočina proběhla v letošním roce v jiné podobě. Ovlivnila ji samozřejmě současná epidemická situace, která nedovolila upořádat hromadný sběr. Nečekali jsme ale, že nám původní plánovaný termín 16. dubna překazí počasí, neboť ve sněhu bychom naše okolí neuklidili. Proto jsme rozhodli uspořádat sběr individuální. Zájemci se nahlásili na obecním úřadě, zvolili si trasu, obdrželi pytle a vyrazili na pomoc přírodě. Podařilo se nám uklidit nejenom naši obec, ale i okolí silnic na Slavětín, Havlíčkovu Borovou, státovku a podél státní silnice k Jitkovu a k odbočce na Slavětín.

Je to velice smutné, když každým rokem odpadu přibývá. Při sběru se všichni podivujeme, co všechno se vyhazuje, přitom na dané odpadky máme tříděné nádoby. Ale proč bychom to dělali, není jednodušší vyhodit cokoli kamkoli, obzvlášť když mě nikdo nevidí? Nutno si uvědomit, že lidé vlastně uklízí po lidech. Proto si vážím všech našich občanů, kterým není tato problematika lhostejná a i v této nelehké době nám se sběrem pomohli a přírodu vyčistili. Jsem ráda, že mezi dobrovolníky patřily i děti.

Děkuji všem zúčastněným za vstřícnost a ochotu pomoci! Blanka Zvolánková

Anketa

Měly by být přilby povinné pro všechny cyklisty?
5
3

Historie anket

Náhodné foto

Dětský klub

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více