Den učitelů

13.4.2017

Příležitost, kdy můžeme vyjádřit náklonnost těm, kteří se podílejí na formování našich budoucích generací, nadešla v pondělí 27. března v zasedací místnosti obecního úřadu. Pozvání zástupců obce přijali pedagogové naší  základní a mateřské školy, aby si společně připomněli již 425. výročí narození českého velikána Jana Amose Komenského. Byl zakladatelem moderní pedagogiky, poprvé definoval pojem školní rok, školní prázdniny a školní týden. Mezi zásady, kterými se řídil, patřila zásada názornosti, aktivnosti, přiměřenosti a již ve své době zmiňuje spolupráci rodičů a učitelů, kteří by měli jít dětem příkladem.

Pan starosta poděkoval všem paním učitelkám za jejich starostlivou, obětavou práci s dětmi a obdaroval je milou jarní kytičkou. Při malé slavnosti se ocenila spolupráce školy a obce, pohovořilo se o současných aktivitách školy a nechyběly ani plány do budoucna.

Také touto cestou děkujeme všem zaměstnancům základní a mateřské školy, kteří mají velkou zásluhu a náš obdiv ve výchově a vzdělávání, hluboce si jejich práce vážíme. Blanka Zvolánková

Zdravověda - prevence úrazů