Vánoční jarmark

16.12.2013

Čas plyne neskutečně rychle a opět nás posunul před práh nejhezčího období v roce - Vánoc. Pro každého z nás jiný pocit, jiná představa, jiné přání, jiná touha…

V příjemné a sváteční atmosféře jsme se sešli 1. adventní neděli v našem kulturním domě, kde jsme v hojném počtu vánoční čas přivítali. Obec Oudoleň pořádala již tradiční vánoční jarmark společně se základní a mateřskou školou.

Je přirozené, že čas Vánoc nás vrací do minulosti, do let mládí a dětských časů. Krásné vzpomínání nám svým vystoupením zpestřili naši nejmenší z mateřské  školy, kteří pilně nacvičili  básničky a písničky a provedli nás od podzimu až po zimu. Po závěrečné vánoční písničce nám prozradili, co by si přáli od Ježíška. Naše děti jsme všichni odměnili velkým potleskem a přejeme jim, aby našly pod stromečkem svá vytoužená přání. Poté už se na prknech jeviště začaly představovat děti ze základní školy se spoustou básniček, písniček, ale troufly si i na pohádku a vánoční příběh. Přestože jich je ve škole jen 14, tak jsou všichni moc šikovní a vystoupení se jim skvěle povedlo. Na závěr programu také větší děti vyslovily svá přáníčka, která si Ježíškovi napsaly.

V další části svátečního odpoledne se konal vánoční jarmark. Letošní rok bylo opravdu z čeho vybírat, a tak všichni měli možnost nakoupit hezký vánoční dáreček, vánoční dekoraci, získat  inspiraci na vánoční výzdobu, anebo si ji mohli i s paní Havlíčkovou z květinářství z Přibyslavi sami vyrobit. K pohodovému prohlížení a nakupování bylo připraveno i malé vánoční pohoštění, při kterém se  návštěvníci na chvilku zastavili, popovídali si a naladili se na přicházející adventní čas. V 17 hodin jsme se společně s dětmi ze základní školy, které nám na cestu posvítily, vydali ke stromečku a za zpěvu vánočních koled ho pan starosta slavnostně rozsvítil a popřál všem krásné a pohodové vánoční svátky.

Naše poděkování patří všem, kteří se na přípravě jarmarku a besídky podíleli.
Především děkujeme všem dětem a paním učitelkám ze základní a mateřské školy, které nás nikdy neodmítnou a vždy působivě zpestří všechny naše obecní akce a slavnosti.
Chceme také poděkovat všem těm, kteří dobrovolným vstupným přispěli Oblastní charitě Havlíčkův Brod. Částka ve výši 1.838,- Kč byla předána pracovnicím Oblastní charity Havlíčkův Brod, Charitní domov pro matky s dětmi, které na jarmarku také prodávaly své výrobky.

Adventní a vánoční čas jsme slavnostně zahájili a nyní už záleží jen na každém z Vás, jak ho budete prožívat. Přejeme Vám, abyste si alespoň na chvilku udělali na sebe čas, zastavili se, zamysleli se a zavzpomínali na svoje nejbližší, se  kterými budete  Vánoce prožívat, ale vzpomeňte i na blízké, kteří již, bohužel, nejsou mezi námi. Vždyť během celého urychleného roku, plného každodenních starostí je největším darem pocit bezpečí, spokojenosti, štěstí a lásky. Vytvořme v našich domovech a rodinách podobnou  atmosféru, važme  si jeden druhého a zachovejme si tyto slavnostní chvíle nejen o Vánocích, ale i po celý nový rok. Mgr. Blanka Zvolánková

Perníčky z jarmarku

40 dkg hladké mouky

14 dkg moučkového cukru

6 dkg másla

2 celá vejce

10 dkg medu

1 lžička jedlé sody

perníkové koření

Těsto zaděláme alespoň den dopředu a necháme v chladu uležet.

Vážený pane starosto,
dne 1. 12. 2013 nám bylo umožněno zúčastnit se vánočních prodejních trhů ve Vaší obci. Během této prodejní akce jsme od občanů Vaší obce formou dobrovolného vstupného obdrželi finanční příspěvek ve výši 1.838,- Kč pro klientky a jejich děti našeho Charitního domova.
Tímto bychom Vám i všem občanům chtěli moc poděkovat za tento finanční příspěvek, který bude použit na nákup vánočních dárků pro děti.
Chtěli bychom Vám popřát krásné vánoční svátky, klidný advent a hodně štěstí do nového roku.

Mgr. Marie Švadlenová
Charitní domov pro matky s dětmi Havlíčkův Brod

Má Ukrajina uzavřít mír i za cenu ztráty části území, nebo dál bojovat?

ZŠ a MŠ Oudoleň 2016/2017