O první adventní neděli se rozzářil obecní vánoční stromeček

7.12.2022

V neděli 27. listopadu jsme společně před kulturním domem zahájili adventní a vánoční čas. Hojná účast, napečené dobroty, vánoční čaj a svařák přispěly k vytvoření slavnostní atmosféry, která se nesla celým zimním podvečerem. O páté hodině zacinkal zvoneček a děti ze školního pěveckého sboru pod vedením paní učitelky Dany Kazdové zazpívaly 5 vánočních písní a 2 koledy. Své spolužáky uvedli do vystoupení žáci pátého ročníku. Po zaznění krásných melodií se všechny děti shromáždily kolem stromečku, odpočítávaly dny do Štědrého dne a při vyslovení čísla 24 se obecní vánoční stromeček rozzářil v novém kabátu. Děti byly obdarované malým vánočním balíčkem. Nikomu se domů nechtělo, za zvuku vánočních písní se vyprávělo a vzpomínalo na to, jak jsme prožívali Vánoce, když jsme byli malí.

Začíná nám krásná předvánoční doba a my můžeme dělat radost druhým. Jen tak, třeba nečekaně hezky pozdravíme, usmějeme se, popovídáme si. Takový dárek nic nestojí.

Během Štědrého večera budeme obdarováni mnoha příjemnými, hezkými či užitečnými věcmi a sami jich jistě hodně darujeme. Nad všechnu cenu či vzácnost našich darů je vědomí, že někomu stojíme za to, aby nám chtěl udělat radost, a že sami máme někoho, komu ji chceme udělat. Doufáme, že jsme vám radost udělali.

Poděkování patří zastupitelům a zaměstnancům obce za pomoc při organizaci akce a za napečení vánočních dobrot. Velké poděkování patří i touto cestou paním učitelkám a žákům ze Základní školy a Mateřské školy v Oudoleni za velmi pěkný doprovodný program.

Když jsme se vraceli domů, byla již celá obec krásně vánočně osvícena a vyzdobena. Udělejte si tedy čas na procházku, ať se na přicházející čas hezky naladíte! Blanka Zvolánková

První sníh