Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Oudoleňská pouť

12.6.2018

      V sobotu 9. června se naši občané sešli před kulturním domem, aby společně oslavili tradiční oudoleňskou pouť. Na počest slavnostního zahájení se konala mše svatá, kterou celebroval páter Daniel Kolář, při její příležitosti posvětil oudoleňským hasičům nové hasičské auto a požehnal výjezdní jednotce. Po skončení mše předal starosta obce Ivo Béna klíče od nového hasičského vozu veliteli výjezdní jednotky panu Radku Antlovi. Zástupci hasičů informovali občany o novém vozidle a pozvali zájemce na jeho prohlídku. Pan farář ve svém kázání zmínil, že hasiči a obec vždycky patřili k sobě, proto si přejeme, aby tomu bylo i nadále, aby hasiči byli obci nápomocni, aby měli co nejméně výjezdů a pokud vyjedou, tak aby se vždy a v pořádku všichni vraceli domů.
     Pouťové odpoledne dále pokračovalo bohatým programem: nejdříve k poslechu i tanci zahrála dechová kapela Vysočanka z Brtnice, poté se představily děti z tanečního kroužku pod vedením paní Radky Večeřové a zatancovaly 4 skladby (Poupata, Hvězda, Holky z naší školky a Sofia). Následovalo nádherné vystoupení týmu Sluníčka z BM Fitness Havlíčkův Brod, ve kterém se nám představila Nelinka Slámová. Poděkování patří jejím rodičům za ochotu při zajištění vystoupení. O pár minut později jsme se rozloučili s pěti předškoláky, kteří od září nastoupí do první třídy. Po předvedené písničce jim pan starosta předal vzpomínkové tričko se jménem, od paní učitelek obdržely pohádkovou knížku pro vzpomínku na mateřskou školu. Adamovi, Jendovi, Sáře, Emičce a Emmičce přejeme hodně úspěchů, samé jedničky a spoustu nových zážitků v základní škole. Po malé přestávce se představily děti v krásných modrobílých krojích z hudebně - pohybového kroužku lidových tradic, které pod vedením Mgr. Marty Půžové předvedly pásmo Když jsem husy pásala.
      V podvečerních hodinách se konala certifikace školní přírodní zahrady, na této slavnostní příležitosti zazpívali žáci základní školy nádhernou kramářskou píseň a poté provedli návštěvníky zahradou včetně komentovaných stanovišť. Program pouťového odpoledne byl zakončen večerní zábavou s hudební skupinou Kocábka beat, která příznivcům hrála až do pozdních večerních hodin.
      Poděkování patří Vám všem, kteří jste se podíleli na přípravě a průběhu pouťového setkání, velké poděkování patří paní Janě Stránské za přípravu občerstvení a nápojů, dále děkujeme Pepovi Stehnovi a Honzíkovi Zvolánkovi za přípravu a prodej občerstvení. Blanka Zvolánková

Anketa

Mají mít velké obchody o všech svátcích otevřeno či zavřeno?
10
18

Historie anket

Náhodné foto

Žijeme olympiádou

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více