Po dlouhé odmlce se opět konalo Posezení se seniory

18.5.2022

Páteční večer 29. dubna se přišli potěšit ze shledání naši senioři, kteří se po dlouhé odmlce sešli na obecním úřadu v hojném počtu. Přestože setkání bylo zahájeno až v 17 hodin, někteří účastníci dorazili už kolem půl páté a drželi svým známým místo. Po mých úvodních slovech nastoupil školní pěvecký sbor pod vedením paní učitelky Dany Kazdové a zasedací místností zaplněné do posledního místečka se rozezněly nádherné písně, básně i mluvené slovo našich dětí. Velmi dojemné, působivé a příjemné vystoupení zahřálo u srdíčka nejenom seniory.

Po oficiální části, ve které jsem v krátkosti seznámila přítomné se současnými aktivitami obce, se hudebních nástrojů chopily naše stálice, pan Jan Frűhbauer a pan Zbyněk Doležel, a zábava se rozjela.

Během další části večera došlo k výměně vzpomínek, upevnění starých přátelství, popovídání si o starých časech a vzpomínce na ty, kteří již tu s námi být nemohli. A i když už je někdo sám, tak po setkání si uvědomil, že ještě není zcela opuštěný, má za kým jít a s někým si popovídat.

Byli jsme mile překvapeni a děkujeme za pochvalu od naší nejstarší generace za spokojený život v Oudoleni. Velice si toho vážíme.

Zásluhu na průběhu akce mají přítomní zastupitelé, kterým děkuji za přípravu pohoštění a obsluhu. Čas určený pro setkání rychle utekl, s veselou náladou jsme se rozloučili. Doufáme, že setkání posílilo pocit vzájemné sounáležitosti a přineslo příjemnou změnu do obyčejných všedních dní. Blanka Zvolánková

Taneční kurz - 2. lekce