Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Podněty na změnu územního plánu je možné nahlásit do pátku 24. ledna 2020

22.1.2020

      Obec Oudoleň obdržela od občanů žádosti na pořízení změny územního plánu. Pokud byste měli další podněty, sdělte je do 24. ledna 2020 na obecní úřad.

     Chcete si na vlastní zahradě vybudovat rodinný dům nebo chcete pole přeměnit na stavební pozemek? Podmínkou je, aby tyto pozemky byly k tomuto účelu v územním plánu obce vymezeny. Pokud ne, budete muset zažádat o změnu územního plánu.

     O změnu územního plánu může zažádat jak fyzická, tak právnická osoba, která má vlastnická nebo obdobná práva k pozemku nebo stavbě na území obce. Žádost se podává písemně na příslušný obecní úřad, na jehož území se pozemek nachází. 

      Formulář žádosti je možné si vyzvednou na obecním úřadě nebo stáhnout z webových stránek obce https://www.oudolen.cz/obecni-urad/formulare-a-postupy.

Upozorňujeme zároveň na § 55 odst. 4 stavebního zákona, kdy další zastavitelné plochy lze změnou územního plánu vymezit pouze na základě prokázání nemožnosti využít již vymezené zastavitelné plochy a potřeby vymezení nových zastavitelných ploch.

     Návrh na změnu územního plánu Oudoleň musí dle § 46 zákona č. 183/2006 Sb. obsahovat:

  1. Údaje umožňující identifikaci navrhovatele (jméno, příjmení, datum narození, trvalé bydliště, nepovinný údaj kontaktní telefon), včetně uvedení jeho vlastnických nebo obdobných práv k pozemku nebo stavbě na území obce;
  2. Údaje o navrhované změně využití ploch na území obce;
  3. Údaje o současném využití ploch dotčených návrhem navrhovatele;
  4. Důvody pro pořízení změny;
  5. Návrh úhrady nákladů na pořízení změny územního plánu *.

* Podle § 45 zákona č. 183/2006 Sb. odst. 4 může obec podmínit pořízení změny územního plánu částečnou nebo úplnou úhradou nákladů na její zpracování a na mapové podklady navrhovatelem, pokud je pořízení změny vyvoláno výhradní potřebou navrhovatele.   

Územní plán obce Oudoleň je k nahlédnutí na následujících místech:

  1. Obecní úřad Oudoleň
  2. Městský úřad Chotěboř, oddělení ÚP, GIS a PP, Klášterní 267, Chotěboř
  3. http://chotebor.cz/oudolen/ds-1064/archiv=0&p1=11661
  4. Městský úřad Chotěboř, stavební úřad, Trčků z Lípy 69, 583 01 Chotěboř.
  5. Bližší informace podá Ing. Ludmila Pecnová (pecnova@chotebor.cz), odd. ÚP, GIS a PP Městského úřadu Chotěboř, tel. 569 641 143.

Soubory ke stažení

Anketa

Měly by být přilby povinné pro všechny cyklisty?
5
3

Historie anket

Náhodné foto

Zdravá výživa I.

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více