Podoubravský víceboj byl fyzicky náročný, ale skvěle připravený…

10.10.2022

Sobota 3. září přinesla nejenom krásné letní počasí, ale i tradiční setkání představitelů obcí na Podoubravském víceboji, tentokráte v Nové Vsi u Chotěboře. 15. ročník soutěžního klání zastupitelů zahájila ve 13 hodin na hřišti starostka obce Andrea Culková společně s předsedou Svazku obcí Podoubraví Václavem Venhauerem. Z 29 členských obcí si přijelo zasportovat a zafandit 16 obcí, 1 družstvo tvořila děvčata z kanceláře svazku. Místní spolky a organizace si pro všechny soutěžící připravily netradiční a záludné úkoly, které byly rozmístěné po území obce. Soutěžní družstva dostala k dispozici celé odpoledne na to, aby splnila zdravovědu, test o historii obce, doplňovačku se znaky obcí, orientační běh, jízdu na lodičce, střelbu lukem, hod na basketbalový koš, sražení plechovek pomocí džberovky, střelbu ze vzduchovky, určování zvířat podle stop, střelbu na branku po zamotání se kolem kůlu. Po 16. hodině se soutěžící vrátili na hřiště, kde byla připravena společná soutěž pro všechny týmy v podobě piškvorek v pohybu. Našemu týmu ve složení Blanka Zvolánková, Petr Zvolánek a Vladimír Zvolánek se podařilo v této hře velmi náročné na běh obsadit krásné 3. místo. A jakou soutěž si připravili pro starosty? Naštěstí po velmi namáhavém sportovním odpoledni to byla klidná chůze. Každý starosta dostal opratě se dvěma živými koňmi, kteří táhli po travnatém hřišti sáně. Na nich stálo vědro naplněné vodou. Starostovským úkolem bylo projít vytyčenou tratí a pokud možno z vědra nevylít žádnou vodu. Koníčci mě poslouchali na slovo, hladina vody klesla pouze o 3,5 cm.

Při vyhlášení výsledků jsme obsadili krásné 9. místo, na které jsme byli pyšní. Paní starostce jsem na Valné hromadě Svazku obcí Podoubraví moc poděkovala za perfektní organizaci celého soutěžního odpoledne a večera, který všem zpříjemnila hudební skupina E.M.I.L.

V roce 2023 se 16. ročník Podoubravského víceboje koná v Rušinově. Tak hodně štěstí!! Blanka Zvolánková

Jablíčkový týden ve škole