Ohlédnutí za Podoubravským vícebojem...

15.10.2020

V sobotu 5. září se zástupci naší obce vypravili na Podoubravský víceboj, kterého se v letošním roce místo Rušínova zhostila obec Vepříkov. Po jedné hodině odpolední zahájil předseda Svazku obcí Podoubraví Václav Venhauer společně se starostou Vepříkova Petrem Bártou již třináctý ročník soutěžního klání představitelů obcí. Na startu se všichni soutěžící posilnili, na čelo obdrželi otisk vepříka a vydali se na trasu s nachystanými zajímavými úkoly: určování znaků obcí, testík z historie Vepříkova, plnění jitrnicových střívek prejtem, určování zvířat a jejich paroží, ve Stodole krásných krámů se hádalo, k čemu se používaly staré nástroje, lovení rybiček z rybníku, střílení do branky florbalovou hokejkou, házení kroužků na rohy býka a poslední disciplínou bylo házení diskem do discgolfového koše, což byla i disciplína pro starosty.

Našemu družstvu „Zvolánkových“ ve složení Blanka Zvolánková, Petr Zvolánek a Vladimír Zvolánek se neočekávaně dařilo a při vyhlášení výsledků jsme obsadili krásné 4. místo. Na 1. místě se umístil Vepříkov, na 2. místě skončila Libice nad Doubravou a 3. místo obsadil Ždírec nad Doubravou.

Děkujeme vepříkovským za prožití hezkého sportovního odpoledne. Příští 14. ročník se uskuteční v Libici nad Doubravou, kde společně 4. září 2021 oslavíme 20 let od vzniku Svazku obcí Podoubraví.

Velké poděkování patří také našim fanouškům, kteří nás letos přijeli podpořit!! Mgr. Blanka Zvolánková

Exkurze v Hlinsku