Podoubravský víceboj v Oudoleňském údolí

10.10.2016

Druhou zářijovou sobotu uspořádala naše obec 9. ročník sportovního klání starostů, místostarostů a zastupitelů obcí Podoubraví s již tradičním názvem Podoubravský víceboj. Pozvání na milé setkání přijalo celkem 14 obcí, a tak jsme mezi námi velice rádi přivítali soutěžní družstva z Bezděkova, Čečkovic, Havlíčkovy Borové, Chotěboře, Jeřišna, Jitkova, Krucemburku, Libice nad Doubravou, Nové Vsi u Chotěboře, Slavětína, Sobíňova, Uhelné Příbrami, Ždírce nad Doubravou a samozřejmě soutěžilo i družstvo oudoleňské ve složení Ivo Béna, Pavel Sláma a Blanka Zvolánková.

Krásné letní odpoledne jsme zahájili slavnostním nástupem, na kterém pronesl úvodní slova předseda Svazku obcí Podoubraví pan Václav Venhauer, poté přítomné přivítal starosta obce Oudoleň Ivo Béna a místostarostka obce Mgr. Blanka Zvolánková seznámila soutěžící s organizací víceboje. Pro představitele jednotlivých obcí byla připravena trasa vedoucí naší obcí od kulturního domu, kolem kapličky, koupaliště, horního hřiště, likérky, mlýna zpět ke škole a místní spolky na ní vymyslely 8 stanovišť s velmi zajímavými úkoly: požární útok, střelba, dravci, dřevíčkování, mlynaření, hádanky, medobraní a souboj s robotem. Po startu se soutěžící i se svým doprovodem vydali na pěknou procházku podle připravené mapky,  na stanovištích soutěžili, získávali body, ale také se bavili a přitom si naši vesničku prohlédli. Po návratu z trasy byli všichni celkem vyčerpaní, u kulturního domu se ale ihned svlažili připravenými nápoji a posilnili se výborným jídlem v podobě řízečků, bramboráčků, párků v rohlíkách a napečených koláčků. Soutěžní atmosféru po celé odpoledne zpříjemňovala svými country písničkami hudební skupina  Medvědi, která hrála nejenom k poslechu, ale i k tanci. Dalším překvapením bylo vystoupení cvičenců TJ Sokol Uhelná Příbram a Nové Vsi u Chotěboře s předvedením sokolských skladeb. Ve vestibulu kulturního domu byla připravena malá výstavka o historii a dění v naší obci, dále tu probíhala prezentace IPTV společnosti Coprosys a předávání informací k výstavbě optických tras anebo si návštěvníci mohli nechat namíchat lákavé míchané nápoje. Před vyhlášením výsledků se za školou konala poslední disciplína DISCGOLF, která byla určena pouze pro starosty obcí. Po rozehřátí při rozcvičce si to představitelé obcí rozdali házením disků do discgolfových košů. Všem to šlo výborně a vítězem se stal starosta Obce Jitkov, na druhém místě se umístil starosta Obce Sobíňov a třetí příčku obhájil starosta Městyse Krucemburk.

V podvečerních hodinách se uskutečnilo vyhlášení výsledků:

1. místo Uhelná Příbram
2. místo Sobíňov
3. místo Čečkovice (po rozstřelu s Bezděkovem a Chotěboří vypitím mochita).

Oudoleňské družstvo obsadilo 10. místo.

Vítězové víceboje byli obdarováni poháry a pěknými cenami, ostatní týmy získaly drobné dárky na památku na oudoleňský víceboj. Po ukončení soutěže a rozloučení se ještě do pozdních večerních hodin oslavovalo.

Poděkování patří všem, kteří se jakkoliv podíleli na přípravě, vlastním průběhu nebo sponzorování Podoubravského víceboje – zastupitelé a zaměstnanci obce, SDH Oudoleň, Myslivecké sdružení Oudoleň, pan Václav Augustin, TJ Sokol Oudoleň, Jiří Kryštofek ml., ZŠ a MŠ Oudoleň, Včelaříci Oudoleň, stolní tenisté, pan Pavel Sláma, pan Ladislav Šnelly, Jatka Oudoleň, oudoleňské seniorky, paní Jana Stránská, paní Ladislava Zvolánková a další pořadatelé. Bez Vás by se nám tuto velkou akci nepodařilo uskutečnit!!!

Moc děkujeme a jsme rádi, že se Podoubravský víceboj v oudoleňském údolí vydařil a budeme dlouho vzpomínat. Příští rok se na 10. ročníku sejdeme v Sobíňově. Blanka Zvolánková

Má Ukrajina uzavřít mír i za cenu ztráty části území, nebo dál bojovat?

Volejbalový turnaj 2009