Posezení se seniory

20.12.2019

Téměř tři desítky „dříve narozených“ oudoleňských občanů se sešly v sobotu 16. listopadu v zasedací místnosti obecního úřadu při tradičním setkání seniorů. Podzimní podvečer zahájil dětský soubor lidových tradic Kanafásek pod vedením Mgr. Marty Půžové a předvedl velmi milé a dojemné vystoupení o řemeslech a řemeslnících. Následovalo oficiální přivítání paní starostkou, která zhodnotila činnost obce za uplynulý rok. Nezapomněli jsme ani na ty, kteří už nemohou být mezi námi a věnovali jsme jim tichou vzpomínku.
     Program pokračoval promítáním prezentace o oudoleňské ovocné aleji, která vede k Hraběnčinu kříži. Podvečer plný příjemných rozhovorů, dobrého jídla a pití byl za chvíli v plném proudu a ani letos na naše občany nezapomněl harmonikář pan Jan Frühbauer z Peršíkova. Se svými kolegy hrál krásné dechové písničky a také si přivezl svého vnuka Matyáše, který se učí hrát na harmoniku a předvedl všem přítomným, jak pěkně mu to jde.
     V přátelském duchu pokračovalo setkání až do pozdních večerních hodin. Jsme moc rádi, že jste přišli, popovídali si mezi sebou i se zastupiteli obce, zavzpomínali jste, pobavili jste se a společně jsme strávili hezké chvíle. Poděkování patří všem, kteří se na přípravě a realizaci akce podíleli. Příští rok se opět sejdeme. Mgr. Blanka Zvolánková

Mají mít velké obchody o všech svátcích otevřeno či zavřeno?

Pohádka O třech prasátkách