Posezení se seniory

10.11.2015

V sobotní podvečer 7. listopadu patřila zasedací místnost obecního úřadu oudoleňským seniorům, kteří přijali pozvání na tradiční podzimní posezení od zastupitelů naší obce. Ani jsme nedoufali, že jich v letošním roce bude více než v roce předcházejícím, vždyť nás letos opustilo až neuvěřitelně mnoho občanů a někteří z nich ani jedno setkání nevynechali. A tak pan starosta mohl v 18 hodin s radostí slavnostně přivítat 32 spoluobčanů, kteří si přišli společný večer užít v příjemné společnosti. Hned v úvodu paní učitelka Stehnová všem přítomným představila prvňáčky společně s posilou druháčků ze Základní a Mateřské školy v Oudoleni, kteří v pásmu básniček a písniček předvedli, co všechno se už od září ve škole naučili. Své vystoupení zakončili krásným a dojemným pozváním na vánoční besídku, nádhernou písní Půlnoční, kterou za hudebního doprovodu paní učitelky Balkové zazpívali, a i některým z nás se slzičky v očích blýskaly.
     Program posezení pokračoval besedou pana starosty o akcích, které se podařilo v naší obci v letošním roce realizovat a také o budoucích plánech zastupitelstva. A pak už se jedlo, pilo, zpívalo, povídalo a vzpomínalo ve velmi příjemné a dobře naladěné společnosti, ve které již tradičně nesměli chybět naši osvědčení muzikanti pan Jan Frühbauer z Peršíkova a pan Zbyněk Doležel ze Slavětína. Od 20 hodin jsme si promítali staré fotografie, které nám někteří občané zapůjčili, a my za ně moc děkujeme. Jen Vaším prostřednictvím se můžeme o historii naší obce mnoho dozvědět a zjistit, jak se dříve v Oudoleni žilo.
     Sobotní večer utekl jako voda a těsně před půlnocí zazněla slova písně…..tak dobří přátelé se hned tak nesejdou, nebudem si říkat sbohem, ale nashledanou!!!!! Bylo nám s Vámi moc hezky a těšíme se na další setkání!!!!!
     Poděkování patří zastupitelům obce nebo jejich manželkám za vzornou obsluhu, za napečení výborných dobrot, panu Frühbauerovi a Doleželovi za hudební doprovod a věnování honoráře dětem do základní školy a panu Pavlu Slámovi za sponzorování nápojů.
     Na úplný závěr chceme poprosit o poskytnutí dalších fotografií, které si jen naskenujeme a ihned v pořádku vrátíme. Ať si zase můžeme za rok prohlédnout nové vzpomínky!!! Blanka Zvolánková

Svátek seniorů 2015

Zahučely hory,
zašuměly lesy,
zase se vrátily
naše mladé časy.
Vrátily se, vrátily,
když jsme svátek slavili
na obecním úřadě.
Ve slavnostní náladě
sešli jsme se pospolu
u bohatého stolu.
Tohle milé posezení
přineslo nám povzbuzení
do všech dalších všedních dní.
(Účastnice setkání)

Má Ukrajina uzavřít mír i za cenu ztráty části území, nebo dál bojovat?

Přírodovědný kroužek