Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Posezení se seniory

23.11.2016

„Na svatého Martina, kouřívá se z komína a bývá dobrá peřina“, dny se nám krátí a noci prodlužují, možná nám je i smutno, máme dlouhou chvíli a cítíme se být sami. A aby tomu tak nebylo, rozhodli se obecní zastupitelé právě v tento čas uspořádat setkání starších občanů naší obce. V sobotu 12. listopadu přivítal pan starosta Ivo Béna v zasedací místnosti oudoleňské seniory a seznámil je  s připraveným programem. Babičky a dědečky přišly potěšit děti z hudebně - pohybového kroužku při Základní škole a Mateřské škole v Oudoleni pod vedením paní učitelky Marty Půžové s pásmem „Jak si děti dříve hrály“. Jejich vystoupení v nádherných krojích sklidilo velký úspěch, byly odměněné potleskem a na památku ještě všichni senioři dostali od dětí vyrobená jablíčka na špejli.
Program pokračoval besedou s panem starostou, který přítomné seznámil s uskutečněnými akcemi v roce 2016 a dalšími plány zastupitelstva. Nejnovější ukončenou akcí bylo dokončení školního klubu, do kterého se všichni zašli podívat a jen v dobrém začali na školu vzpomínat. Po této oficiální části večera k nám zavítal harmonikář pan Jan Frühbauer  se svými kolegy, aby nám opět po roce zahráli, zazpívali a vyprávěli vtipy. Členové obecního zastupitelstva a jejich rodinní příslušníci se po celý večer starali o občerstvení podle přání.
Přestávku mezi písničkami jsme vyplnili promítáním další série starých fotografií ze života obce. Opět jsme obohaceni o další okamžiky z historie Oudoleně a doufáme, že se ještě ozvete i Vy, kterým doma leží staré snímky v krabicích, nikdo si jich nevšímá a my bychom byli rádi, kdybyste nám je zapůjčili. Je to nádherné a okouzlující povídání se vzpomínkami!!
Další průběh setkání už byl naplněn dechovkou, vzpomínkami, smíchem, pohodou, a když zazněla poslední písnička na rozloučenou, tak nikdo netušil, že je půlnoc, a my se loučili. Jak ten čas utekl, a když sedíte doma, jen tak se díváte z okna, nemáte si s kým popovídat, zavzpomínat si a zasmát se úplně obyčejným věcem, tak je to tak dlouhé… Proto neváhejte a přijďte mezi nás!!!
Poděkování patří všem organizátorům akce, panu Pavlu Slámovi za sponzorování nápojů, dětem a paním učitelkám ze školky, školy a také hudebníkům, kteří i v letošním roce věnovali svůj honorář dětem do oudoleňské školy. Blanka Zvolánková

Seniorské přání Oudoleňákům

Jaké všem je moje přání,
bez ohledu na léta?
Vypovím je bez váhání:
až nám bude devadesát,
ať jsme všichni stejně svěží
jak královna Alžběta.
A připojím ještě další:
ať si lidé pomáhají,
O
udoleň ať rozkvétá! 

Účastnice posezení

Fotogalerie k článku.

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více