Posezení se seniory

14.11.2013

Již tradičně se v zasedací místnosti Obecního úřadu v Oudoleni konalo posezení starších spoluobčanů. Letošní rok nás velice potěšila velká účast a moc rádi jsme uvítali i nové tváře. Cílem této akce, kterou pořádá zastupitelstvo obce, je připravit pro seniory nejen malou zábavu, ale především jim zprostředkovat vzájemná setkání plná dojemných a neopakovatelných vzpomínek.
V úvodu všechny přítomné srdečně přivítal pan starosta a předal slovo našim dětem ze základní školy, které pod vedením paní ředitelky přednesly básničky, pohádky a na zobcovou  flétnu zahrály několik známých písniček.
V příjemné náladě a u malého občerstvení pokračoval sobotní podvečer, který opět zpestřil pan Jan Frűhbauer z Peršíkova svými osvědčenými lidovkami na harmoniku. Po pár tónech se všichni hned přidali a více jak čtyři hodiny nebral zpěv různých „hitů“ konce. V leckterých očích se leskla ta stará životní jiskra, která dávala tušit, že čas sice zastavit nemůžeme, ale lze jej alespoň v mysli na chvilku vrátit zpátky. A tak ve vzpomínkách setkání příjemně utíkalo a těsně před půlnocí se všichni rozešli do svých domovů.
Všem zúčastněným moc děkujeme, že naše pozvání přijali a přišli se společně pobavit, popovídat, zazpívat a zavzpomínat. Bylo nám s Vámi  moc dobře a už se těšíme na další setkání!
Zvláštní poděkování patří panu Janu Frűhbauerovi, který se vzdal svého honoráře ve prospěch dětí ze základní školy a panu Pavlu Slámovi za poskytnuté občerstvení. Děkujeme. Blanka Zvolánková

Základní škola Oudoleň: "Děkujeme panu Janu Frűhbauerovi za finanční dar základní škole."

Na obecní úřad bylo doručeno toto pěkné poděkování. Děkujeme.

9. listopadu
na obecním úřadě
sešli se tam senioři
ve vší parádě.

Zpívali a hodovali,
pan Frühbauer krásně hrál,
školáci je rozesmáli
a svět se hned hezčí zdál.

Zbývá už jen poděkovat
všem, kteří se starali,
a těšit se, že zas příště
sejdeme se ve zdraví.