Pouť se nám vydařila...

14.6.2019

Druhý červnový víkend slaví oudoleňáci pouť. Každoročně obecní zastupitelstvo připravuje pro místní i přespolní občany kulturní program, který se v letošním roce lišil oproti minulým pouťovým posezením. V pátek 7. června se v podvečerních hodinách konalo završení projektu „Kdo má v Oudoleni domek, zasadí si stromek“ slavnostním průvodem novou ovocnou alejí až k Hraběnčinu křížku, kde se konala sváteční bohoslužba, kterou celebroval páter Daniel Kolář a kříži požehnal. Hovořit o tom, kolik úsilí a práce bylo potřeba, nebylo ve slavnostní okamžik důležité. Daleko důležitější bylo to, že jsme se sešli ve velmi hojném počtu a společně jsme dali nové aleji a obnovenému křížku i duchovní rozměr. Bylo nám všem velkou ctí, že jsme mohli být nápomocni při výsadbě aleje, která se skutečně stala chloubou naší obce. Kéž naše obnovená cesta a Hraběnčin kříž přiláká nejen obyvatele Oudoleně, ale i mnoho dalších návštěvníků!! Vždyť odtamtud je nezapomenutelný a nádherný výhled na naši vesnici, do okolí, na borovský kostel a hřbitov, kde máme pochované své blízké. Doufáme, že by nás pochválili a proto jsme na ně ani my o pouti nezapomněli….
     Program pátečního pouťového odpoledne pokračoval před kulturním domem vystoupením kroužku lidových tradic KANAFÁSEK s programem Řemeslníci pod vedením paní učitelky Marty Půžové. Děti v nádherných modrobílých krojích okouzlily a uchvátily přítomné rodiče, prarodiče, příbuzné a další diváky. Vystoupení se jim moc povedlo a zasloužily si velký potlesk a sladkou odměnu. V podvečerních hodinách se mohli zájemci přesunout do zasedací místnosti obecního úřadu, kde probíhala v různých časových intervalech prezentace projektu „Kdo má v Oudoleni domek, zasadí si stromek“, kterou pro nás připravil pan Tomáš Holub. První slavnostní den jsme zakončili posezením před kulturním domem s hudbou pana Jardy Bílka, výborným občerstvením z udírny od pana Michala Blažka, napečenými pouťovými koláčky od šikovných hospodyněk a nechybělo ani výborné pití a nápoje od paní Jany Stránské z oudoleňské hospůdky.
     Druhé pouťové odpoledne zahájila v sobotu 8. června dechová kapela Sklenařinka pod vedením pana Milana Slaniny. Během tříhodinového koncertu se představily děti z tanečního kroužku aerobiku pod vedením paní Radky Večeřové a děvčata ze sportovního klubu BM Fitness Havlíčkův Brod s názvem Sluníčka, jehož členkou je Nelinka Slámová. Děkujeme za krásné zpestření a přejeme hodně dalších úspěchů!!!
      Během sobotního odpoledne také nechyběla dobrá nálada, tanec, sousedské popovídání i skvělé pití a občerstvení. V podvečerních hodinách jsme náš program ukončili a rozešli se do svých domovů oslavit pouť se svými blízkými.
       Počasí po oba dva dny se umoudřilo, opravdu nám vyšlo a přispělo k pěknému průběhu letošního pouťového programu. Poděkování patří Vám všem, kteří jste se podíleli na přípravě, realizaci a vlastním průběhu akce – zaměstnancům obce, zastupitelům, základní a mateřské škole, hasičům, všem účinkujícím a jejich doprovodu, otci Danielovi, panu varhaníkovi, slečně Kateřině Antlové za hudební doprovod průvodu a mše, panu Václavu Kubátovi za zapůjčení zvukové aparatury, panu Michalu Blažkovi, paní Janě Stránské, paní Tatianě Zvolánkové a paní Andree Plíhalové za pomoc při úklidových pracích. Díky za vše!!! Mgr. Blanka Zvolánková

Má Ukrajina uzavřít mír i za cenu ztráty části území, nebo dál bojovat?

Vyhodnocení soutěže Po stopách Jana Zrzavého