Pouťové posezení a slavnostní rozloučení s mateřskou a základní školou

22.6.2016

Naše obec slavila o druhém červnovém víkendu tradiční pouť a uspořádala v sobotu 11. června přátelské posezení před kulturním domem, které je vždy spojeno s loučením předškoláků s mateřskou školou a žáků páté třídy se základní školou.
V podvečerních hodinách přivítal pan starosta Ivo Béna všechny přítomné rodiče, prarodiče, příbuzné a známé všech dětí, které se přišly v hojném počtu slavnostně rozloučit se školkou a školou. V letošním roce se jejich vystoupení neslo v duchu námořníků, poctivě se všichni připravovali, aby předvedli co nejlepší výkony. Vystoupení zahájili předškoláci, kteří nám zazpívali a zatancovali námořnickou písničku. Každý budoucí prvňáček byl panem starostou ošerpován a na památku na mateřskou školu si odnesl pohádkovou knížku s věnováním.
Jáchymovi, Markovi, Alence, Petře, Nelince, Jiříkovi a Jendovi přejeme radostné a šťastné vykročení do 1. třídy, samé jedničky, hodně úspěchů a nových kamarádů!!
Naše slavnost pokračovala velmi milým a dojemným loučením páťáků se základní školou. Po písničce „Čert ví, kdy kotvy zvednem“ sehráli páťáci námořnickou scénku, čtvrťáci je všem přítomným představili a při písničce „Na vodě“ se všechny děti v kroužku hezky se svými spolužáky loučily. Pan starosta jim na památku na oudoleňskou základní školu předal vzpomínkové tričko a paní ředitelka knížku „Bylo nás pět“ s věnováním.
Romanovi, Jendovi, Pepovi a Štěpánovi přejeme, aby se jim na Základní škole v Havlíčkově Borové a na Gymnáziu v Chotěboři dařilo, aby dosahovali výborných studijních výsledků a  dělali radost sobě i rodičům. Děkujeme jim také za vzornou a úspěšnou reprezentaci školy i obce při různých vědomostních i sportovních soutěžích.
Na závěr slavnosti poděkovali kytičkou zástupci obce všem paním učitelkám za jejich práci ve škole, za lásku a trpělivost, kterou při výchově dětí rozdávají. Paní ředitelka též vyjádřila poděkování rodičům za výbornou spolupráci a ochotu, naopak rodiče poděkovali za všechno to, co se v oudoleňské škole jejich děti naučily, a co krásného v ní prožily.
Po ukončení slavnostní části večera si všichni mohli začít užívat pouťového veselí. O dobrou náladu a pohodu se velmi úspěšně postarala hudební skupina MUDrBAND, která hrála až do pozdních nočních hodin. Tradiční občerstvení od obce letos velmi mile zpestřily paní Jana Stránská společně s paní Ladislavou Zvolánkovou výbornou kávou, míchanými nápoji a dalšími dobrotami. Moc Vám děkujeme!!!
Našim dětem, zaměstnancům ZŠ a MŠ Oudoleň a všem  občanům přejeme krásné a pohodové léto plné sluníčka, lenošení, koupání a nádherných zážitků z dovolené a prázdninových cest !!!! Blanka Zvolánková

Tříkrálová sbírka 2012