Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Pouťové posezení a slavnostní rozloučení s MŠ a ZŠ

17.7.2013

Druhý červnový víkend ožívá Oudoleň tradičním pouťovým veselím, ke kterému již neodmyslitelně patří přátelské posezení spojené s loučením předškoláků s mateřskou školou a páťáků se základní školou. Vzhledem k nestálému počasí přivítal všechny děti a jejich rodinné příslušníky pan starosta v kulturním domě. Předškoláci svým vystoupením s básničkami a písničkami dokázali přihlížejícímu publiku, že od září už mohou hrdě nastoupit do základní školy. Každý budoucí prvňáček, kterého paní učitelka Váňová představila, byl panem starostou ošerpován, a paní učitelka Dufková mu předala pro vzpomínku na mateřskou školu pěknou pohádkovou knížku. Přejeme Jakubu Kotrbovi, Sandře Pástorové, Miroslavu Sobotkovi, Lucii Strašilové a Robinu Zvolánkovi šťastné vykročení do 1. třídy, samé jedničky a hodně úspěchů!!!

     Dále následovalo černošské vystoupení žáků základní školy, při kterém se rozloučili se svými kamarády z 5. třídy: Martinem Antlem, Michalem Blažkem, Tomášem Husslikem, Dianou Nejedlou, Eliškou Ondráčkovou, Patrikem Strašilem, a také s kamarádkami ze 4.třídy: Kateřinou Nejedlou a Ivanou Zvolánkovou. Pan starosta jim na památku na oudoleňskou školu předal vzpomínkové tričko a od paní ředitelky, která žákům i rodičům poděkovala za pěknou spolupráci, zajímavou knížku. Všem přejeme, aby se jim na základní škole v Havlíčkově Borové a na gymnáziu v Chotěboři dařilo, a aby dosahovali skvělých studijních výsledků.

    Na závěr slavnostní části večera pan starosta ocenil, nejen jménem zástupců obce, ale i jménem občanů, práci knihovnice obecní knihovny paní Olgy Husslikové. Jako poděkování za příkladné vedení knihovny, vytvoření a vedení webových stránek knihovny a ochotu ji předal drobný dárek.

    A pak si všichni už mohli začít užívat pouťového veselí. O dobrou náladu a zábavu se starala hudební skupinou Profil, která hrála k poslechu i tanci. O dobré jídlo a pití vzorně pečovali hasiči, kterým patří náš velký DÍK. Další poděkování patří všem, kteří nám přinesli na ochutnávku domácí pouťové výrobky- cukroví, řezy, buchty, koláčky, chlebíčky, sekanou, bramborový salát, opravdu bylo z čeho vybírat a všichni si moc pochutnali!!!

     Na závěr přejeme našim dětem, zaměstnancům ZŠ a MŠ Oudoleň a všem  občanům krásné a pohodové léto plné sluníčka, lenošení, koupání a nádherných zážitků z dovolené a z prázdninových cest !!!! Blanka Zvolánková

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více