Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Přednáška o Kanadě

3.4.2014

V sobotu 30. března 2014 proběhla na obecním úřadě velmi zajímavá přednáška o Kanadě, kterou vedl Ing. Karel Žebrakovský se svojí manželkou Markétou. Do posledního místečka zaplněná zasedací místnost se zaposlouchala do velmi poutavého vyprávění o zemi nám tak vzdálené, ale nádherné. Ing. Žebrakovský nejprve své publikum seznámil s tím, kde vlastně Kanada leží, jaká vzdálenost ji dělí od České republiky a kolik v ní žije obyvatel. Přiblížil rovněž životní styl Kanaďanů, jejich úctu ke všemu živému, přátelskou a vstřícnou povahu. Dále se věnoval historii, národním sportům (především hokeji), popsal krásnou a panenskou kanadskou přírodu a nezapomněl ani na medvědy. Jeho hodinu a půl dlouhé vyprávění bylo po celou dobu doplňováno nádhernými fotografiemi ke všem tématům, která v přednášce zazněla.

Po skončení samotné přednášky se mezi vypravěčem a posluchači rozproudila živá diskuse, pan Ing. Žebrakovský se svojí ženou ještě dlouhou dobu vzpomínali na svůj život v Kanadě.

Doufáme, že se všem návštěvníkům přednáška líbila, velmi nás potěšil velký zájem a chtěli bychom v dalších besedách určitě pokračovat.

Mgr. Blanka Zvolánková

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více