Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Přivítání adventního času a rozsvěcení vánočního stromečku

18.12.2018

     V dnešní době, kdy žijeme stále rychleji, je potřebné se, třeba na malinkou chvíli, pozastavit. Takovým krásným pozastavením by pro nás měl být adventní čas, kdy jsme si bližší jako nikdy a snažíme se zapomenout na běžné problémy. V neděli 2. prosince mnoho oudoleňských, ale i přespolních občanů přišlo zahájit adventní dobu do kulturního domu, kde se již tradičně konal vánoční jarmark, besídka žáků základní a mateřské školy a rozsvěcení vánočního stromečku. Při příchodu do vánočně naladěného sálu si návštěvníci prohlédli nachystané stánky s vánočními výrobky, inspirovali se nebo zakoupili dárečky, občerstvili se vánočkou, trdelníkem, perníčky nebo lineckým cukrovím a vánočním čajem. Po 15. hodině již netrpělivě přešlapovali žáci základní a mateřské školy, kteří si na 1. adventní neděli nachystali vánoční besídku s tématem k 100. výročí vzniku naší republiky. Na jevišti jsme přivítali svatého Václava, Karla IV., Jana Husa, Jana Amose Komenského, Boženu Němcovou, Magdalénu Rettigovou, Miroslava Tyrše, K. H. Borovského, Tomáše Baťu a T. G. Masaryka.
     Po nádherném a působivém vystoupení se dav zúčastněných dětí a dospělých opatrně přesunul před kulturní dům, neboť počasí nepřálo, pršelo a namrzalo. Dětské oči však směřovaly k vánočnímu stromečku a letos nám s rozsvěcením přišel pomoci Mikuláš s andělem a čertem. Některé děti se trochu bály, ale Mikuláš je za krásné vystoupení pochválil a odměnil malým balíčkem. I když nám venku byla zima, vydrželi jsme, zahřáli se svařáčkem a milými slovy.
     Poděkování patří všem, kteří se o průběh svátečního odpoledne postarali. Děkujeme, že jste se přišli na začátku adventu pozastavit, shlédnout vystoupení svých dětí a vnoučat, setkat se se svými přáteli, se kterými se třeba během roku nevidíte. Pozastavujte se i nadále a prožijte vánoční atmosféru se štěstím, láskou a pokojem. Mgr. Blanka Zvolánková

  • Bylo milé, že přišlo hodně diváků. Myslím si, že vystoupení se nám všem hodně povedlo. Líbilo se mi rozsvěcení stromečku. Jáchym D., 2. r.
  • Nejlepší bylo, jak jsem měl čepici a jak jsem vystoupil na řečnický pult. Bylo tam hrozně lidí, asi přes 50, prostě rekord. A nejlepší na besídce byla schovka a divadlo. Marek D., 3. r.
  • Líbilo se mi, že jsme vystupovali. A líbilo se mi nejen vystoupení, ale i všechno ostatní. A nemůžu si vybrat, co se mně líbilo nejvíce, protože bylo všechno hezké a líbilo se mi všechno. Bylo to strašně hezké. Pěkné bylo i rozsvícení vánočního stromu. Přišel také Mikuláš, anděl a čert. Dostali jsme balíček. Jen počasí bylo špatné. Pršelo a bylo náledí. Nela S., 4. r.
  • Přišli jsme do kulturního domu, tam jsme se převlékli a šli jsme vystupovat. Nejlepší bylo, jak jsme tancovali a jak jsem říkala o zelenině a jak jsme měli na rukou boty. Míša Z., 4. r.
  • Měla jsem strašnou trému, ale nakonec jsme to zvládli. Bylo tam hodně lidí. Nejlepší byla Magdaléna Dobromila Rettigová a Tomáš Baťa. A jak jsme tancovali s botami. Já a Bětka jsme byly uvaděčky. Bylo to moc pěkné. Hana Z., 5. r.

 

Anketa

Mají mít velké obchody o všech svátcích otevřeno či zavřeno?
7
16

Historie anket

Náhodné foto

Dopravní hřiště

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více