Podoubravský víceboj 2019

14.10.2019

Opět po roce se zástupci naší obce vydali v sobotu 7. září na Podoubravský víceboj, jehož 12. ročník si pro představitele obcí Podoubraví připravili v Malči. Při slavnostním nástupu přivítal malečský starosta Ing. Karel Musílek společně s předsedou Svazku obcí Podoubraví  Václavem Venhauerem 17 soutěžních týmů, které byly nažhavené na 8 skvěle připravených úkolů umístěných na fotbalovém hřišti. Začali jsme kvízem, při kterém jsme přiřazovali obecní znaky jednotlivým obcím Podoubraví, což nám dalo chvilku zabrat, ale nebyli jsme nejhorší. U druhého úkolu jsme se náramně pobavili, neboť jsme sbírali pomocí suchých zipů na našich pozadích tenisové míčky a odnášeli jsme je do koše. Super zábava!!! Dále jsme posilovali, stříleli ze vzduchovky, poznávali kůže, parohy, listí a plody stromů. Hasiči si pro nás připravili stříkání do sklenice od okurek džberovkou a srazit kuželky hadicí. Poslední soutěž byla o rychlosti a zručnosti, neboť jsme dojili krávu a nadojili jsme plný počet bodů!! Po ukončení úkolů jsme se občerstvili a chystali se na soutěž starostů, která tentokráte nebyla fyzicky náročná, ale záleželo na řidičských dovednostech. Pan místostarosta mě zastoupil a perfektně si poradil se sekačkou, projel kuželovým slalomem, zacouval do garáže a okolo kuželů se vrátil zpět na start v čase 52 sekund. Skvělý výkon!!! Díky.
     Při vyhlášení výsledků se oudoleňský tým ve složení Blanka Zvolánková, Petr Zvolánek a Vláďa Zvolánek umístil společně s Jitkovem na 8. - 9. místě. Byli jsme obdarováni diplomem a upomínkovými předměty. První místo získal Sobíňov, druzí skončili zastupitelé z Libice nad Doubravou a třetí místo putovalo do Chotěboře.
     Poděkování patří obci Maleč za organizaci celého odpoledne. Počasí od rána nepřálo, ale při setkání se trochu umoudřilo, ale jak řekl pan starosta Malče: „Představitelé obce musí jít a konat za každého počasí.“ Celé odpoledne doprovázela hudební skupina H.O.P.E. a všichni malečtí se o nás vzorně starali. V roce 2020 se těšíme nashledanou v Rušínově.
     Petrovi a Vláďovi děkuji za společnou snahu a vynaložené úsilí. Velice mě ale mrzí, že náš tým neměl ani jednoho fanouška, byli jsme sami. Zajisté by se nám lépe soutěžilo, kdyby nás někdo podporoval a povzbuzoval… Mgr. Blanka Zvolánková

Pohádka O třech prasátkách