Rozloučení s předškoláky

14.7.2020

Ve středu 24. 6. proběhlo slavnostní rozloučení s našimi předškoláky. Přišli v hojném počtu a přivedli s sebou i své rodiny, které o tuto slavnostní chvíli nechtěly přijít.

Jelikož zápis nemohl proběhnout v normálním termínu a paní učitelky nechtěly o tento zážitek děti připravit, připravily pro ně zkrácený zápis v základní škole před zahájením slavnostního rozloučení. Kočičkový zápis zvládly děti na výbornou. Nebály se komunikovat s novými paními učitelkami a zároveň dokázaly, že ovládají předškolácké schopnosti a dovednosti, které jsou pro vstup do základní školy tolik potřebné. Odměnou za snahu jim byla krásná tužka, s kterou budou v první třídě psát a desky na uložení sešitů nebo učebnic.

Po zvládnutém zápisu a „přijetí“ všech 7 předškoláků, mohly děti všem přítomným v zasedací místnosti obecního úřadu předvést, co se naučily v mateřské škole a co už samy dokážou. Každý z předškoláků se sám představil a básničkou řekl o kamarádech, co je pro ně typické a co mají rádi. Písnička na závěr nenechala jedno oko suché, vystoupení se dětem moc povedlo. Díky ošerpování paní starostkou a obdarování krásným zeleným oudoleňským tričkem již předškolákům ve vstupu do 1. třídy opravdu nic nebrání. Paní učitelky MŠ a ZŠ

Podoubravský víceboj 2016