Setkání seniorů se těšilo velkému zájmu

9.5.2023

V pátek 28. dubna se v zasedací místnosti obecního úřadu uskutečnilo krásné setkání se staršími občany, kteří si přišli společně popovídat a zavzpomínat.

Úvodem všechny přítomné přivítaly děti ze základní školy. Nejmladší žáčci všem ukázali, jak už umí recitovat a také skvěle číst. Hádanek od nich se babičky a dědečkové nezalekli a uhodli je. To jsme se nasmáli… Školní pěvecký sbor pod vedením paní učitelky Dany Kazdové a s doprovodem její dcery Andrejky zazpíval nádherné písně o jaru a maminkách. Dojemné sloky písní některé z přítomných rozbrečely. Děvčata Emička, Elenka a Terezka skvěle zahrála lidové písně na zobcové flétny i s doprovodem varhan. Vystoupení se všem líbilo a bylo odměněno velkým potleskem.

Program pokračoval přivítáním seniorů od vedení obce, krátkým povídáním o současném dění a volnou zábavou. Příjemnou kulisou pro celý večer byli pánové Jan Frűhbauer a Zbyněk Doležel, kteří hráli, zpívali a vtipkovali až do pozdních večerních hodin.

K dobré náladě přispěly napečené sladké a slané dobroty, káva, čaj, pivečko a vínečko, o které se vzorně postarali členové zastupitelstva a zaměstnanci obce.

Cílem organizovaného setkání je umožnit seniorům setkat se, popovídat si, sdílet zážitky a zájmy, zapomenout na chvíli na bolesti, trápení a strávit společně přátelský večer. Setkání seniorů se těšilo velkému zájmu. Novinkou byl dovoz nejstarších občanů na setkání a samozřejmě i rozvoz domů, který mnozí uvítali. Účastníci si užívali pohodovou atmosféru a ocenili, že se zastupitelstvo stará o jejich pohodlí a spokojenost. Večer rychle plynul a těsně před půlnocí jsme se nádherným vyprávěním a vzpomínkami na minulý život v Oudoleni rozloučili a doprovodili domů s pocitem, že starší generace si zaslouží naši pozornost a péči. Blanka Zvolánková

Foto: Michaela Plíhalová

Mají mít velké obchody o všech svátcích otevřeno či zavřeno?

Živá a neživá příroda