Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

První školní den

7.9.2020

„Začátek je tou nejdůležitější součástí každé práce.“ (Platon)

Nadešel začátek září a to pro spoustu z vás znamená jediné – začíná nový školní rok. Všichni pevně doufáme, že se situace zlepší, děti budou chodit po téměř půlroční pauze do školy, bude se učit podle rozvrhu a provoz školy se vrátí do „normálních“ kolejí.

Do nového školního roku 2020/2021 přeji všem dětem a studentům, aby byl pro ně přínosný, plný poznání světa a hodnoty přátelství. Všem školkáčkům přeji, ať rádi chodí do školky a těší se na paní učitelky a kamarády. Našim prvňáčkům přeji, aby se jim ve škole líbilo, těšili se do ní a naučili se pěkně číst, psát a počítat. Všem deváťákům a maturantům přeji, aby tento školní rok dokázali napnout všechny své síly a zodpovědně se připravili na přijímací zkoušky a na maturitu. Všem studentům prvních ročníků středních i vysokých škol přeji, aby dobře zvládli nástup do nové školy a dařilo se jim ve vybraném studiu. Všem pedagogům přeji, aby měli dostatek sil a moudrosti provázet svěřené děti. Ať vám vaše práce přináší radost! Rodičům přeji, aby byli svým dětem dobrým příkladem a oporou.

V měsíci červenci proběhlo konkurzní řízení na obsazení pracovního místa ředitele/ředitelky Základní školy a Mateřské školy v Oudoleni. Do konkurzu se přihlásila 1 uchazečka. Konkurzní komise ve složení zástupců obce, krajského úřadu, školní inspekce, pedagogického sboru školy a školské rady doporučila uchazečku jako vhodnou pro výkon funkce ředitelky. Jako starostka obce jsem k 1. 8. 2020 jmenovala paní Mgr. Vladimíru Stehnovou do funkce ředitelky Základní školy a Mateřské školy v Oudoleni. Za celé obecní zastupitelstvo přeji nové paní ředitelce hodně úspěchů, radosti, trpělivosti, uznání a dobrých nápadů při vzdělávání dětí. Věřím, že naši školu povede dál správným směrem, a ta se tak stane místem, kam je radost chodit učit se a kde každý bude mít možnost zažít radost i úspěch.

Hlavním zájmem Obce Oudoleň jako zřizovatele základní a mateřské školy je kvalitní výuka v malotřídní škole a také další centrum kulturního a společenského života naší obce. Základní škola a Mateřská škola Oudoleň spolupracuje s obcí podle platných právních norem a byla bych moc ráda, aby i nadále byla naše spolupráce na dobré úrovni. Také doufám, že se mohu spolehnout na přípravu vystoupení při kulturních tradicích a dění v obci (setkání seniorů, vítání občánků, rozsvěcení vánočního stromku, vánoční besídka, besedy pro rodiče, pouťové posezení, slavnostní loučení s předškoláky a žáky 5. ročníku). Věřím také, že bude spolehlivě pracovat i školská rada, která je složena ze zástupce obce, školy a rodičů. Na konci školního roku byla rodičům dána možnost vyjádřit v anonymní anketě názory na školu a školku. Za zřizovatele bych chtěla slíbit, že se budeme snažit školu materiálně zajistit a zlepšovat prostředí, ve kterém naše děti vyrůstají. Nová paní ředitelka má od rodičů podněty pro zlepšení chodu školy, které budeme společně postupně řešit. Mgr. Blanka Zvolánková, starostka obce

Anketa

Jste pro regulaci hluku o nedělích a svátcích tzv. protihlukovou vyhláškou?
2
14
19

Historie anket

Náhodné foto

Mikuláš a čerti ve škole

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více