Slavnostní loučení předškoláků s oudoleňskou školkou

13.7.2021

Školní rok 2020/2021 se pomalu chýlil ke konci a v zasedací místnosti obecního úřadu se ve čtvrtek 24. června vše chystalo na slavnostní loučení.
Jako první se rozloučili předškoláci se školkou. Přestože byli pouze dva, nachystali si pro rodiče, prarodiče, paní ředitelku a paní starostku pěkné vystoupení, kterým prokázali, že v září už opravdu mohou usednout do školních lavic. Paní učitelky budoucím prvňáčkům předaly na památku knížku s fotografií, od obce děti obdržely šerpu, kytičku a zelené tričko s obrázkem školy a se jménem. Rodiče se podepsali do pamětní knihy. Davidovi a Dáje přejeme, ať se jim ve škole daří, ať mají hodné a milé paní učitelky, spoustu nových kamarádů a zážitků. Rodičům bych popřála, aby dobře vychovávali své děti a pomáhali jim. A jak? Dovolte mi citovat z knížky, kterou mám velmi ráda. Pro výchovu dětí mám jednu větu:
Aby táta s mámou tvořili pevný, vlídný a spolehlivý pár. Pak spolu dítě doslova zahalí do něhy. Vykoupou je ve své přízni. Ale zároveň jim nastaví jasná pravidla, aby rodina dostala pevné limity a řád. A v rámci toho území pak děti mohou ochutnávat život. Nejlépe venku, s kamarády od nevidím do nevidím. Dítě si tak dříve nebo později objeví svůj talent. A tím se jednou stane pro ostatní ve smečce užitečné. A ostatní si ho budou vážit, a proto ho budou chránit. Takže ta rada je: buďte pevný pár a dejte dětem něhu a řád. Ony se k vám vlastně pak jenom přidají. To je celé…“(Marek Herman, Jiří Halda: Jsi tam brácho?) Blanka Zvolánková

Mají mít velké obchody o všech svátcích otevřeno či zavřeno?

Obecní ples v Havlíčkově Borové