Společné přivítání adventního času

21.12.2019

V neděli 1. prosince se v našich domovech rozsvítily na adventních věncích první svíčky a odpoledne za krásného mrazivého počasí přišli občané naší obce přivítat nadcházející sváteční atmosféru společně. Od 13 hodin byl v zasedací místnosti obecního úřadu nachystán malý vánoční jarmark s nabídkou perníčků, šperků, vánočních ozdob, dárečků, medu a výrobků dětí ze základní a mateřské školy. Návštěvníci se občerstvili vánočním čajem, napečenými vánočními dobrotami, poseděli a popovídali.
     V 15 hodin se v kulturním domě nachystaly děti z mateřské a základní školy, které si pro rodiče, prarodiče, příbuzné a známé připravily vystoupení složené z pohádek a pověsti. Za svoji snahu byly odměněné velkým potleskem.
      Samotnému rozsvícení vánočního stromku předcházelo přivítání starostkou obce. Děti s rozzářenými tvářemi se sešly kolem stromečku a už netrpělivě odpočítávaly dny, které chybí do příchodu Ježíška. A když se stromeček rozsvítil, všem bylo jasné, že nás navštíví Mikuláš. V doprovodu anděla a čerta prošel v davu lidí za zvuku zvonečku a děti obdaroval malým vánočním balíčkem. Po Vánocích voněl také stánek s občerstvením, který nabízel vánoční čaj, svařák a cukroví.
      Poděkování patří zastupitelům, zaměstnancům obce, základní a mateřské škole za přípravu svátečního odpoledne. Za obecní zastupitelstvo obce Oudoleň jsme se rozloučili s přáním klidného, pokojného a požehnaného adventního času. Ať jsou letošní vánoční svátky veselé, příjemné, pohodové a Vaše. Mgr. Blanka Zvolánková

Exkurze v Hlinsku