Společné uvítání adventního času

30.11.2016

Žádné období roku není tak příznivé pro společná setkání, projevy lásky a rozdávání radosti, jako je doba adventní a vánoční. Již tradičně jsme se sešli na 1. adventní neděli 27. 11. v kulturním domě, abychom nadcházející sváteční čas přivítali předvánočním jarmarkem, vystoupením dětí z mateřské školy, ze základní školy a nejočekávanějším rozsvěcením vánočního stromečku. Již odpoledne si návštěvníci mohli přijít prohlédnout a zakoupit vánoční dekoraci či dárek, ochutnat vánoční čaj a vánoční pochoutky. Před 16. hodinou se sál kulturního domu zaplnil rodiči, prarodiči, sourozenci a známými dětí z mateřské a základní školy, neboť se na pódiu odehrávala vánoční besídka s velmi pestrým programem. Začátek patřil dětem z hudebně - pohybového kroužku, které nám v krásných krojích ukázaly, jak si děti dříve hrály. Vystoupením dětí z mateřské školy s písničkou Čert a Káča byli všichni nadšeni, ale povedla se i čertovská svatba s čertovským gulášem od třeťáků, čtvrťáků a páťáků. Ti nám sehráli i další hru o tom, jak čert napravil líného Františka. Prvňáčci a druháčci zatancovali sněhuláky, přednesli básničky a povídali o zimě. Závěr besídky patřil nádherné vánoční písni o hvězdičce a publikum všechny účinkující odměnilo zaslouženým potleskem. I touto cestou děkujeme všem dětem za krásné vystoupení, paním učitelkám za nacvičení a přípravu besídky a panu Marku Doleželovi za ozvučení. Děkujeme také za finanční příspěvek ze vstupného ve výši 3 234 Kč, který byl věnován škole.
Vyvrcholením slavnostního odpoledne bylo rozsvícení vánočního stromečku před kulturním domem a rozzářená světýlka přinesla čtyři přání, o která bych se ráda s Vámi ještě jednou podělila:

1. Nejprve bych chtěla popřát všem dětem, aby jim Ježíšek pod stromeček nadělil jejich nejtajnější přání, která už mu zajisté napsaly nebo namalovaly. Vždyť Vánoce jsou nejkrásnější svátky pro naše nejmenší a není nic úžasnějšího než radující se dítě s nádherně zářícíma očima před osvětleným stromečkem se zabalenými dárky!!!
  2. Vám o něco starším a dospělým přeji klid a dostatek rodinné pohody, neboť jsme to právě my, na kom vytvoření vánoční atmosféry závisí nejvíce. Proto při předvánočním shonu nezapomínejte na rodinu a své blízké!!! Dále vám přeji hodně dobrých přátel, na které se můžete vždy spolehnout, se vším obrátit a víte, že Vás nezklamou.
  3. Dále bych popřála našim nejstarším občanům hlavně pevné zdraví a dostatek životního optimismu pramenícího z bohatých životních zkušeností. Přeji Vám, ať nezůstanete o Vánocích sami, ať máte kolem sebe své nejmilejší, kteří Vám i po celý další rok budou rádi pomáhat.
  4. Také nesmím zapomenout na ty, kteří už nemohou být mezi námi. Věnujme jim o Vánocích tichou vzpomínku.

Vážení spoluobčané,
děkuji Vám za to, že jste v naší společnosti zahájili adventní a vánoční dobu, že jste nezůstali doma a přišli podpořit Vaše děti. Prožijte nádherné, klidné a požehnané Vánoce a přeji si, aby Vám v následujícím roce co nejvíce světla ozařovalo příjemné a šťastné okamžiky života a každodenní, často i malicherné a nepodstatné trable zůstaly co nejvíce zastrčeny ve stínu. Doufám, že světýlka na obecním vánočním stromě Vám k tomuto přání dopomohou. Blanka Zvolánková

Mají mít velké obchody o všech svátcích otevřeno či zavřeno?

Okrsková soutěž v České Bělé 2021