Tři krále jsme letos v našich domovech nepřivítali, ale kasičky prázdné nezůstaly…

28.1.2021

Tříkrálová koleda má dlouhou tradici. Původně ji vykonával kantor se svými žáky, později kněz s ministranty a někdy i s kostelníkem. Přišli do domu, modlili se a zpívali, vykuřovali kadidlem a kropili svěcenou vodou, kterou den předem spolu s křídou posvětili. Na dveře nebo silný dřevěný rám nad nimi napsali písmena K+M+B a letopočet. Tato obchůzka měla slavnostní ráz a jejím smyslem bylo požehnat všem navštíveným domům i lidem, kteří v nich bydleli, a uchránit je tak od neštěstí, nemoci a podobných nepříjemností….

V letošním roce proběhla Tříkrálová sbírka úplně jinak, než jak jsme na ni zvyklí. Skupinky koledníků nás v našich domovech nenavštívily, v prodlouženém termínu bylo pouze možné přispět do zapečetěných kasiček na obecním úřadě a v prodejně COOP, případně v kostele sv. Víta v Havlíčkově Borové. Z dalších možností to byl převod na účet, online pokladnička nebo dárcovská SMS.

Do kasiček přispívali v Oudoleni i občané ze Slavětína. Celková vybraná částka činí 13 500 Kč a máme z ní velkou radost (rok 2020 – Oudoleň 15 591 Kč, Slavětín 5 797 Kč).  Díky Vám Oblastní charita Havlíčkův Brod podpoří nákup devítimístného svozového auta pro imobilní klienty, nákup zdravotnického vybavení, vytvoření a udržení pracovních míst pro osoby dlouhodobě nezaměstnané či těžko uplatitelné na trhu práce, dar na realizaci humanitárních projektů v zahraničí, krytí nákladů vzniklých při odstraňování následků mimořádných událostí, spolufinancování nákladů na provoz charitních služeb. Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat!!

Poděkování patří paní Antlové, paní Zelenkové, paní Ondráčkové, paní Milichovské a paní Hájkové za pomoc při realizaci letošní sbírky a všem dárcům. DĚKUJEME!!

Tři králové za Vámi v letošním roce osobně nepřišli, ale přesto Vám chtěli předat požehnání do nového roku a popřát hodně zdraví a radosti v roce 2021. Mgr. Blanka Zvolánková

Dosazování stromů 11/2020