Tříkrálová sbírka

9.1.2019

Každý rok začátkem ledna vyráží skupinky koledníků městy a vesnicemi, putují od domu k domu a přinášejí lidem radostné poselství Vánoc o narození Jezulátka a přání všeho dobrého do nového roku. Díky dlouholeté tradici je již Tříkrálová sbírka mezi lidmi známá a většinou se koledníci setkávají s vlídným přijetím. Ani padající sníh a déšť neodradil dvě skupinky statečných koledníků od ušlechtilé myšlenky koledováním pomáhat potřebným lidem a v Oudoleni a ve Slavětíně jsme je v sobotu 6. ledna mohli přivítat ve svých domovech. Zazpíváním koledy, darováním cukříku, kalendáře a čerstvým nápisem požehnané formule posvěcenou křídou na dveřích K+M+B 2019 se mohl úspěšně rozeběhnout nový rok.
     Do zapečetěných pokladniček se v letošním roce vybralo 20 288 Kč, což je o 628 Kč více než v loňském roce. V obci Oudoleň se vybralo 15 480 Kč (o 1 100 Kč více než loni), v obci Slavětín 4 808 Kč (o 472 Kč méně než loni). Finanční prostředky využije Oblastní charita Havlíčkův Brod na rozvoj charitní záchranné sítě pro lidi v nouzi ve spolupráci s Charitami v Kraji Vysočina a Krajem Vysočina, na nákup devítimístného auta, které sváží klienty s postižením do Sociálně terapeutické dílny v Ledči nad Sázavou a na vytvoření finanční rezervy na pomoc lidem v mimořádných situacích.
     Děkujeme všem dárcům za milé přijetí a štědré příspěvky na podporu charitního díla. Velký dík za obětavou službu náleží našim koledníkům - Štěpánu Holasovi, Haničce Zvolánkové, Bětušce Zvolánkové, Emičce Holasové, Emmičce Stehnové, Matyáši Slámovi a jejich doprovodu - paní Marii Antlové a slečně Kateřině Antlové. Je velmi milé vidět, jak tradice svátku Tří králů spojuje lidi a připomíná, že jsme na světě jeden pro druhého.
     Vánoční období jsme v naší farnosti zakončili v neděli 6. ledna v Nížkově tradiční hrou Čtvrtý z mudrců, která je poděkováním všem účastníkům tříkrálové sbírky. Blanka Zvolánková

Mají mít velké obchody o všech svátcích otevřeno či zavřeno?

Liga mládeže ve Světlé nad Sázavou