Tříkrálová sbírka byla v letošním roce rekordní

16.1.2022

Při posledním ročníku Tříkrálové sbírky jsme se museli obejít bez koledníků, a tak jsme rádi, že letos, již po 22. se mohla konat „naživo“. A tak naší obcí a obcí Slavětín zněla v sobotu 8. ledna koleda „My tři králové jdeme k vám…“. Skupinky koledníků nám popřály štěstí, zdraví, dlouhá léta a přinesly požehnání do našich domovů.

V letošním roce jste přispěli do Tříkrálové sbírky rekordní částkou ve výši 26 035 Kč, a to v obci Oudoleň částkou 19 435 Kč a v obci Slavětín částkou 6 600 Kč. Děkujeme.

Poděkování patří také vedoucím sbírky Kateřině Lacinové, Marii Antlové, Martinu Antlovi a koledníkům Terezce Antlové, Barunce Janáčkové, Lence Zvolánkové, Janičce Zvolánkové, Jiříkovi Stránskému, Alžbětě Zvolánkové, Emě Holasové, Anežce Holasové a Elišce Doleželové.

Vaše příspěvky ve výši 65 % se vrací přímo Oblastní charitě Havlíčkův Brod a budou v letošním roce použity na tyto záměry:

• Domácí hospicová péče
Zakoupení automobilu, který nahradí stávající a umožní lékařům a zdravotním sestrám i nadále cestovat za klienty, kteří si přejí strávit poslední chvíle života v  domácím prostředí obklopeni svými blízkými.

• Charitní domovy pro matky s dětmi
Spolufinancování nákladů na provoz charitních domovů umožňujících matkám s dětmi získat dočasné stabilní bydlení.

• Správa
Nákup automobilu pro zajištění chodu organizace.

• Středisko charitní pomoci
Vytvoření a udržení pracovních míst pro lidi, dlouhodobě nezaměstnaní, či těžko uplatnitelní na trhu práce.

• Občanská poradna
Spolufinancování nákladů na provoz Občanské poradny.

• Nízkoprahové centrum
Podpora nízkoprahových center, která poskytují pomoc dětem a mládeži v nepříznivých situacích.

• Dar na realizaci humanitárních projektů v zahraničí
Projekty v Indii: Kvalifikační kurzy pro vzdělávání v oblasti Bangalore, podpora školáků a studentů v oblasti Belgaum.

• Mimořádné situace
Krytí nákladů vzniklých při odstraňování následků povodní, požárů apod.

PODĚKOVÁNÍ

Děkujeme, že i v této nelehké době myslíte na druhé a podpořili jste tradiční Tříkrálovou sbírku, která se v letošním roce stala sbírkou nejúspěšnější. Nejenom v rekordní vybrané částce, ale i ve velmi vlídném, mnohdy i dojemném přijetí koledníků, kteří svým nádherným zpěvem požehnali našim příbytkům. Ještě více než peníze nás těší milá spolupráce šikovných koledníků, ochotných vedoucích skupinek a štědrých dárců. Moc si Vaší obětavosti a vstřícnosti vážíme. Děkujeme rodičům za podporu svých dětí k pomoci druhým. Věříme, že dobrá vůle nás všech pomůže lidem v nouzi. Vedení obce

Má Ukrajina uzavřít mír i za cenu ztráty části území, nebo dál bojovat?

ZŠ a MŠ Oudoleň 2014/2015