Tříkrálová sbírka ukončila vánoční období

30.1.2023

Svátkem Tří králů končí období Vánoc a tradice s ním spojené přežívají dodnes. V sobotu 7. ledna se v zasedací místnosti sešli koledníci se svým doprovodem a po společné modlitbě se vydali koledovat. V Oudoleni přinášely radost a požehnání dvě tříkrálové skupinky, do Slavětína zamířila jedna skupinka. Tři králové chodili dům od domu, vytrvale zpívali známou koledu, psali na dveře požehnání a nosili zapečetěné pokladničky, do kterých se přispívalo.

Chtěla bych tedy na tomto místě poděkovat všem, kteří se podíleli na sbírce. Paní Kateřině Lacinové jako organizátorce celé akce, paní Marii Antlové a panu Martinu Antlovi za doprovod, koledníkům Terezce Antlové, Tomáškovi Antlovi, Barunce Janáčkové, Emičce Janáčkové, Jiříkovi Stránskému, Janičce a Leničce Zvolánkovým, Anežce Holasové a Emičce Markové za ochotu koledovat.

V neděli 8. ledna při hře Čtvrtý z mudrců vyhlásil pan farář výsledky sbírky ve farnostech Havlíčkova Borová a Velká Losenice. V naší obci se vybralo 19 971 Kč, v obci Slavětín 7 050 Kč. Všem štědrým dárcům děkujeme! Blanka Zvolánková

Mají mít velké obchody o všech svátcích otevřeno či zavřeno?

Zápis do 1. třídy Základní školy Oudoleň