Václav Augustin získal ocenění v anketě Kraje Vysočina Skutek roku 2020

13.5.2021

Na začátku letošního roku vyhlásilo Zastupitelstvo Kraje Vysočina už 12. ročník ankety Skutek roku, která se snaží ocenit dobrovolné skutky a projekty, které v roce 2020 nejvíce přispěly k rozvoji regionu. V anketě se sešlo celkem 60 nominací a v průběhu března rozhodla veřejnost o čtyřech vítězných jménech fyzických osob, odborná porota pak přidala dalších sedm oceněných právnických projektů.

„Cena Skutek roku je výrazem poděkování všem, kteří vykonali v našem kraji něco mimořádného nad rámec svých povinností a bez ohledu na svůj osobní prospěch. Právě občanská angažovanost, dobrovolnictví a ochota věnovat svůj čas ve prospěch druhých byly v loňském roce často skloňovanými hodnotami, které touto anketou pomůžeme zviditelnit a ocenit,“ uvedla náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina Hana Hajnová s tím, že ceny budou vítězům předány individuálně.

Skutek roku 2020 v oblasti: Životní prostředí a zemědělství

Václav Augustin – Lesák, myslivec, sokolník, a především odborník na dravé ptactvo se dělí o své poznatky a návody k výcviku dravců a také některé zajímavé příběhy týkající se lovu s dravci již ve své druhé vydané knize, kterou dokončil v loňském roce. Václav Augustin se myslivosti, sokolnictví a výcviku dravců věnuje už zhruba čtyři desítky let a psaní o této problematice od roku 2011. Publikace by mohla oslovit sokolníky a myslivce v celé republice, ale i veřejnost z řad milovníků a obdivovatelů přírody nebo jen zájemce o fotografie, kterých je zde okolo 800.

(https://www.kr-vysocina.cz/ve-skutku-roku-2020-uspela-verejna-sbirka-pro-rozhodciho-gymnaziste-z-humpolce-nebo-autori-knih-dalsi-oceneni-v-ankete-putuji-pravnickym-osobam/d-4107200/p1=3380)

ZŠ - Šachový turnaj v Přibyslavi