Vánoční besídka a rozsvěcení vánočního stromku

2.12.2015

Ta překrásná vánoční chvíle přichází,

kdy každý z nás v druhém jen dobro nachází,

usedneme pospolu a dech se tají,

zazáří stromečky a koledy hrají,

zazvoní zvoneček, čas kvapem pádí,

a my Vás přátelé máme moc rádi.

V neděli 29. listopadu jsme společně s dětmi a paními učitelkami z mateřské a základní školy slavnostně uvítali přicházející adventní čas. Na našich adventních věncích se rozzářila první svíčka, pohladilo nás kouzlo blížících se vánočních svátků, kdy myslíme na své blízké, na dárečky pro ně a nezapomínáme ani na ty, kteří už nejsou mezi námi….

Program svátečního odpoledne jsme zahájili od 14 hodin vánočním jarmarkem, na kterém bylo z čeho vybírat - perníčky, dřevěné ozdoby, keramika, korálky, šperky, papírová krajka, dřevěná krmítka, svíčky, ozdoby z včelího vosku a nádherný byl i školní stánek, ve kterém prodávaly své výrobky děti ze školy. Během nakupování mohli přítomní ochutnávat vánoční čaj, napečené vánočky, trdelník, perníčky a další vánoční dobroty. V 16 hodin pokračoval program vánoční besídkou dětí z mateřské a základní školy. Poděkování patří všem účinkujícím dětem ze školky a školy, byly jste kouzelní, úžasní a byly jsme na Vás všechny moc pyšní!!! Velké poděkování patří samozřejmě všem paním učitelkám za trpělivost a obrovskou práci, kterou nacvičování besídky obnáší!!! Hojnému počtu diváků se besídka dětí líbila, na dobrovolném vstupném pro školu se vybrala částka 3 713 Kč.

Po ukončení besídky jsme se přesunuli k vánočnímu stromečku, kde program pokračoval. Před slavnostním rozsvícením jsme si poslechli vánoční písničky v podání Katky a Martina Antlových, poté již děti odpočítávaly, pan starosta stromeček rozsvítil, popřál lidem krásné a pokojné vánoční svátky a poděkoval všem, kteří slavnostní adventní odpoledne připravili. Paní učitelky doprovodily rozsvícení krásným zpěvem vánočních písní a všichni jsme se rozloučili jednou z myšlenek našich moudrých předků: "Můžeme mít tisíce přání, tužeb a snů, ale jen zdraví, štěstí, láska a přátelství dávají světlo našim dnům."

Proto bych Vám všem z celého srdce přála, aby s letošním rozsvícením vánočního stromečku opět vstoupilo světlo do vašich předvánočních domovů a s ním i radost a pohoda adventních dnů, které vám přinesou Vánoce plné lásky, radosti, pohody a splněných přání.

Hezký advent, klidné a požehnané vánoční svátky!!!!  Blanka Zvolánková

Podoubravský víceboj 2021