Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Zúčastnili jsme se slavnostního svěcení kaple v Sázavě

12.10.2018

V neděli 16. září proběhlo v obci Sázava svěcení nově postavené kaple zasvěcené Panně Marii Karmelské. Toto unikátní katolické dílo vybudovali nadšenci ze spolku Karmel Sázava svépomocí a díky pomoci sponzorů z řad firem i soukromých osob.

Slavnostní bohoslužbu celebroval Mons. Jan Vokál, biskup královéhradecký, homílii  přednesl  Mons. Zdenek Wasserbauer,  pomocný  biskup  pražský  a  rodák ze Sázavy. Při jeho krásných a dojemných slovech se mnohým přítomným věřícím i slza v oku zaleskla. Zmínil se, že v dnešní době, kdy spousta lidí má daleko k víře v Boha, je až neuvěřitelné, že se sázavským podařilo postavit toto velkolepé dílo. Připomněl, že lidé na Vysočině jsou stále velmi pracovití, přes 6 000 brigádnických hodin o tom zajisté svědčí. Všem popřál, aby se nová kaple stala místem pro jejich odpočinek a rozjímání, které v dnešní uspěchané době potřebuje každý z nás. Závěr slavnosti patřil poděkování předsedy spolku Karmel a starosty obce pana Františka Ledvinky, slavnostní slova jsme vyslyšeli i od našeho pana faráře Daniela Koláře.

Po mši svaté následovala prohlídka kaple. Sochu Panny Marie Karmelské vytvořila česká sklářka a výtvarnice paní Vladimíra Tesařová žijící v Dobré Vodě u Hartmanic, nádhernou křížovou cestu v souboru 14 obrazů malovaných na plátno navrhla malířka Alena Ciková, varhany  pro  kapli  P. Marie  Karmelské  navrhl  a  postavil varhanář pan Jan Karel ze Sázavy. Po poledni se všichni účastníci občerstvili výbornými napečenými koláčky od sázavských hospodyněk, nechybělo ani další chutné občerstvení a nápoje.

Děkujeme obci Sázava za milé pozvání, a pokud jste kapli ještě neviděli, určitě se na ní zajeďte podívat. Každého z Vás zajisté osloví!!! Blanka Zvolánková

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více