Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Listopad v honitbě

7.11.2020

Listopad je měsícem, ve kterém začíná hlavní lovecká sezona honů na drobnou zvěř. Hony by měly být myslivec-kým svátkem. I při lovech na drobnou zvěř by mělo platit, že myslivec neloví proto, aby lovil, ale loví proto, aby choval a koneckonců také dodržoval i mysliveckou etiku. Mělo by platit, že střílíme náboji s broky, které jsou vhodné pro lov té, které zvěře. Broky o průměru 2,5 mm a menší se hodí jen na sportovní střelbu, ani na bažantí hon v bažantnici nepatří. Nestřílíme na zvěř, která je za hranicí účinného brokového dostřelu. Ten je u většiny zbraní kolem 40 m. Při střelbě by měl dávat přednost mladší staršímu a muž ženě. Během honu by se měl myslivec chovat ukázněně.
Intenzívně lovíme veškerou holou spárkatou zvěř, zvláště na samostatných lovech. Nátlaček, zejména na holou zvěř jelení, organizujeme co nejméně, při nich se udělá hodně chovatelských chyb a do konce roku je ještě čas! Průběrný lov holé spárkaté zvěře by měl být v dobře vedené honitbě splněný alespoň na 80 %. Neponechávejme lov srnčat či kolouchů na prosinec.
V listopadu ještě intenzívně přikrmujeme veškerou spárkatou zvěř jadrnými krmivy, také bažantí zvěř přikrmujeme, zejména jadrnými krmivy, zaječí zvěř nejen senem, ale i dužnatými krmivy, zejména řepou. (myslivost.cz)

Anketa

Zavařujete, ať už svoji nebo koupenou, úrodu?
6
1
1

Historie anket

Náhodné foto

Navštivte Pyrocar 2018 v Přibyslavi - bude tam i naše Kačenka a nový dopravní automobil

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více