Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Dobrý den, přátelé přírody a zvěře, která v ní žij

16.5.2019

      V zimním období, hlavně v měsíci prosinci a lednu, nás příroda prověřila, jak jsme připraveni naši zvěř udržet v dobré zdravotní kondici, což se nám podařilo téměř v celé části honitby. Výjimkou bylo pole s řepkou, kde jsme měli nahlášené úhyny, které jsme odstranili. Je k zamyšlení, zda na těchto polích dokážeme ztrátám zvěře někdy zamezit.
     V zimních měsících bylo odloveno nadměrné množství zvěře škodící myslivosti, hlavně lišky obecné, což by nám mohlo pomoci zvýšit populaci zajíce polního. Nadále se v naší honitbě vyskytuje populace dančí a jelení zvěře, která nám dělá velké škody na lesním porostu, což nám potvrzují i majitelé lesů.
     I v letošním roce došlo ke krytí fen, kdy jedné z nich se již narodila čtyři štěňata jezevčíka drsnosrstého. Chovatelem je Radek Mrtka.
     O prvním březnovém víkendu jsme uspořádali čtrnáctý myslivecký ples, kde jsme se prezentovali bohatou tombolou a dobrou kuchyní, což přítomní náležitě ocenili.
      Dále bych chtěl připomenout, že v následujícím období budou kladena mláďata, a proto dbejme klidu v přírodě a na narozená mláďata nesahejte a nechte je na svém místě.
      Děkuji vám za pozornost, „lesu, lovu zdar“. Oldřich Kubát ml.

Anketa

Zavařujete, ať už svoji nebo koupenou, úrodu?
3
0
1

Historie anket

Náhodné foto

Jaký byl květen v naší školce

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více