Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Koloběh mysliveckého roku je opět na počátku lovecké sezony

8.5.2021

      V květnu začíná doba lovu naší nejhojnější spárkaté zvěře. Hned od 16. 5. se věnujeme lovu průběrných srnců I. věkové třídy, mezi něž patří zejména paličkáři, knoflíkáči a špičáci do délky paroží cca 7 cm. Rovněž můžeme lovit průběrné srnce vyšších věkových tříd. Zásadně se však vyvarujeme lovu silných teritoriálních srnců, který ponecháme až na období říje, respektive po ní.
      V květnu vznikají často škody na zvěři při kosení pícnin. Z vlastní iniciativy kontaktujeme zemědělské podniky a nabízíme pomoc. Použitím plašičů a procházením krytiny se psy se pokusíme škody minimalizovat.
Z hlediska péče o zvěř je důležité postarat se v tomto období především o klid v honitbě. Spárkatá zvěř začíná klást mláďata, hnízdí bažanti, zajíci mají druhé vrhy. Při pochůzkách honitbou se věnujeme lovu predátorů (lišky obecné), po obeznání obsazené nory využijeme pomoci norníků.
      Myslivecký hospodář na základě schváleného plánu lovu vypíše povolenky k lovu, provede rozdělení lovu trofejové zvěře a stanoví jasná pravidla jejího lovu. LESU A PŘÍRODĚ ZDAR! MS Oudoleň

Anketa

Mají mít velké obchody o všech svátcích otevřeno či zavřeno?
6
10

Historie anket

Náhodné foto

Říjen 2019

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více