Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Myslivecký spolek - příprava na zimní období

26.1.2018

V posledním čtvrtletí letošního roku jsme se připravovali na zimní období, a to ve smyslu dostatečně zajistit objemnou a jadrnou potravu pro naši volně žijící zvěř. Minerální složku mají v celém ročním období v kamenné soli.

V tomto kvartálu se loví zvěř srnčí podle plánu odlovu, a to v takových lokalitách, kde by mohla tvořit škody na lesních porostech. Nepřetržitě probíhá odlov černé zvěře na úměrnou míru úživnosti honitby. O prvním prosincovém víkendu se uskutečnil hon na drobnou zvěř, který se konal v Jitkovském katastru, kde se odlovilo 10 kusů zajíce polního, který bude dán do tomboly plesu.

Pro majitele psů, kteří připravovali psy ke zkouškám lovecké upotřebitelnosti, je toto období nejvíce vytížené. Mohu hodnotit, že psi pana Radka Mrtky a Oldřicha Kubáta obstáli v první ceně, kde zúročili celoroční přípravu k daným zkouškám.

Dále bych Vás chtěl touto cestou pozvat na Myslivecký ples konaný 3. března 2018 v KD Oudoleň, kde bude myslivecká kuchyně a bohatá tombola. S úctou prohlašuji MYSLIVOSTI ZDAR. Ing. Bohumír Nikl

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více