Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Dětské obvodové kolo hry Plamen tentokrát v Oudoleni

3.5.2018


Sbor dobrovolných hasičů Oudoleň pořádá v sobotu 5. května 2018 dětské obvodové kolo jarní hry Plamen.

Soutěžit bude Oudoleň, Havlíčkova Borová, Sobíňov, Ždírec nad Doubravou, Kohoutov, Dobrá, Dlouhá Ves a Krucemburk. Přihlášeno je 8 družstev mladších  a 7 družstev starších. 
Prezence: 8.00 - 8.30 hodin. Zahájení soutěže: 8.45 hodin. Start disciplín: 9.00 hodin.
Soutěžit se bude na louce za kulturním domem (novou bytovkou).

Disciplíny: štafeta požárních dvojic, štafeta 4 x 60 m, požární útok.
Štafeta požárních dvojic a štafeta 4 x 60 m budou probíhat současně. Požární útoky budou probíhat na dvou drahách. Každé družstvo bude mít 2 pokusy (dle počasí).
Rozhodčí budou také posuzovat kroniky mladých hasičů. Do okresního kola postupují první 2 družstva mladších a 2 družstva starších. 

Občerstvení pro všechny zajištěno (klobásy z udírny, párek v rohlíku, gulášová polévka, langoše, palačinky).

Přijďte nás podpořit. Mladí hasiči z Oudoleně

CO VLASTNĚ JE HRA PLAMEN?

Plamen je celorepubliková soutěž v požárním sportu. Cílem hry je rozvíjet dětské znalosti, dovednosti a vědomosti v oblasti požární ochrany. Jedná se o celoroční mimoškolní aktivitu dětí se zájmem o požární sport. Vyhlašovatelem hry Plamen je v České republice Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.

Obvodové kolo má 2 části: podzimní (říjen) a jarní (květen).

PŘEDSTAVENÍ JEDNOTLIVÝCH DISCIPLÍN:
Součástí podzimního kola je Závod požárnické všestrannosti. Na jaře družstva soutěží v těchto  disciplínách:  štafeta požárních dvojic, štafeta 4 x 60 metrů s překážkami a požární útok.

Štafeta požárních dvojic
Každé družstvo může postavit jednu nebo dvě pětičlenné štafety. Velitel, který pouze obíhá dráhu, může být u obou štafet jeden. První dvojice na dráze zapojuje hadici na hydrant a proudnici. Následná dvojice poté naopak hadici odpojuje, smotává a odnáší do cíle.

Štafeta 4 x 60 metrů s překážkami
Družstvo je rozděleno na dvě štafety po čtyřech. Každá štafeta má jeden pokus, započítává se čas lepší štafety. Každý z členů štafety zdolává jeden ze čtyř úseků: přeběhnutí kladiny, zdolání překážky, přemístění přenosného hasicího přístroje, zapojení požárních hadic. Po každém úseku si mezi sebou jednotliví členové štafety předávají proudnici, kterou poslední člen (zapojující hadice) dopraví do cíle.

Požární útok
Požární útok provádí 7členné družstvo. Družstvo má buď jeden, nebo dva pokusy, přičemž se mu započítává lepší čas. Mladším kategoriím je přiřazen dospělý strojník, u starších družstev je strojníkem jeden člen z družstva. Kategorie mladších má také připevněné savice na motorovou stříkačku, starší si savice připevňují sami. Jinak je provedení disciplíny stejné: po odstartování běží celé družstvo od startovní čáry k základně s nářadím. Členové mají rozděleny úkoly - část má na starost připevnění sacího koše a nasání vody z nádrže, druhá část zapojuje hadice typu B a C na stříkačku, rozdělovač a proudnice. Oba proudy potom dobíhají k terčíkům, které musí zdolat nastříkáním potřebného množství vody. Disciplína je ukončena teprve, pokud jsou oba proudy úspěšné. Jinak je hodnocena jako nesplněná.

Anketa

Vadí vám neoddělitelná víčka na PET lahvích?
18
7

Historie anket

Náhodné foto

Postřehy dětí z návštěvy Krajské knihovny Vysočiny

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více