Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Družstvo žen obsadilo 3. místo na okrskové hasičské soutěži

21.6.2023

Jako každý rok, tak i letos nás čekala okrsková soutěž, jejímž pořadatelem byl Sbor dobrovolných hasičů Havlíčkova Borová. V sobotu 3. 6. se sešly týmy z Havlíčkovy Borové, Slavětína, Cibotína, České Bělé, Kojetína, Jitkova, Krátké Vsi a Oudoleně. Jako vloni, tak i letos měla naše obec zastoupení, a to v počtu 4 týmů: 2 družstva starších mužů, 1 družstvo mladších mužů a 1 družstvo mladších žen.

Při slavnostním zahájení nás přivítali nejen pořadatelé, ale i starosta okrsku č. 6 pan Pavel Pátek, velitel okrsku pan Pavel Kubát a překvapením byla účast starosty Okresního sdružení hasičů pana Josefa Stejskala. Po tomto zahájení mohl sportovní den začít.

První disciplínou byl běh na 100 m s překážkami, kde ve dvou tratích běželi jak muži mladší, tak ženy mladší. Tato disciplína byla postupová a počítaly se tři nejlepší časy jednotlivých závodníků. Do dráhy mužů se postupně postavili: M. Antl, J. Bačkovský, T. Bačkovský, L. Musil a J. Ondráček. Do dráhy žen to byly: I. Bencová, K. Kubátová, A. Volšová, D. Zelenková a N. Zelenková. Nejlepší 3 časy byly za muže: J. Bačkovský, T. Bačkovský a L. Musil. Za ženy: N. Zelenková, A. Volšová a I. Bencová.

Po ukončení běhu na 100 m s překážkami nastala kratší pauza a po ní již začaly očekávané požární útoky, kde se vystřídali: muži mladší, ženy mladší, ženy starší a na závěr muži starší. Za tým mladších mužů nastoupili: M. Antl, J. Bačkovský, T. Bačkovský, J. Kubát, L. Musil, J. Ondráček a R. Zelenka. I přes zdařilý útok a body za 100 m s překážkami to bohužel stačilo na 5. místo. Za ženy mladší nastoupily: I. Bencová, P. Blažková, K. Kubátová, A. Volšová, D. Zelenková, H. Zelenková a N. Zelenková. Po menším zádrhelu při tomto útoku a po přičtení bodů z kategorie 100 m s překážkami si odvezly domů pohár za 3. místo. Zastoupení ve starších ženách náš sbor neměl a o to netrpělivěji jsme vyhlíželi muže starší, kde v týmu A nastoupili: J. Antl, J. Antl, K. Kubát, J. Ondráček, R. Ondráček, M. Rosický a R. Zdražil. Tento tým se umístil na 9. místě. Muži B nastoupili ve složení: R. Antl, T. Benc, M. Blažek, P. Musil, P. Plíhal, J. Polívka a P. Sláma. Toto družstvo skončilo na 8. místě. Tímto všem týmům děkuji za nasazení a houževnatost, se kterou skvěle reprezentovaly naše SDH.

Ještě je důležité zmínit pomoc paní Pavlíny Blažkové a slečny Anety Volšové, které družstvu žen velmi pomohly a potvrdily to, že hasiči jsou jedna velká rodina.

Poděkování patří i pořádajícímu SDH Havlíčkova Borová a všem ostatním, kteří se podíleli na přípravě této soutěže. A děkujeme i těm, kteří si ve slunečnou sobotu udělali čas a přišli se podívat a povzbudit soutěžící.

Na další okrskové soutěži se jistě všichni uvidíme zase v plné síle a nasazení. Již nyní se těšíme.

Za SDH Oudoleň Hana Zelenková

Foto: Michal Fišer

Anketa

Měly by být přilby povinné pro všechny cyklisty?
5
3

Historie anket

Náhodné foto

Mladí hasiči - Závod požární všestrannosti

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více