Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Jak proběhl rok 2020 u dobrovolných hasičů?

19.4.2021

V uplynulém roce jsme se těšili na soutěže, společné akce a další aktivity, ale bohužel jako všude i zde nám naše plány překazil koronavirus. Ale něco jsme přeci jen stihli.

V lednu jsme společně s TJ Sokol Oudoleň pořádali oblíbený lyžařský zájezd, tentokrát na Dolní Moravu. Další akcí byl únorový masopustní průvod. Dále se hasičům podařilo umístit se v akci Recyklujte s hasiči s firmou Elektrowin. SDH Oudoleň byl nejlepší z okresu Havlíčkův Brod podle množství sebraných spotřebičů. Za toto umístění obdržel sbor peněžní odměnu.

Na přelomu března a dubna začínaly děti cvičit na jarní kolo hry Plamen, ale bohužel přišel koronavirus a s ním i značná omezení, a proto jsme nemohli nacvičovat, ani se účastnit soutěží. Toto platilo i pro dospělé hasiče a okrskové kolo bylo také zrušeno.  Koncem května bylo trochu lépe a podařilo se nám vyčistit koupaliště, bohužel za měsíc přišly vydatné deště a museli jsme čistit znovu.

V červnu se nám podařilo pro děti zrealizovat alespoň malý výlet do hasičského muzea v Přibyslavi a do kostnice v Nížkově.

V srpnu se družstvo mužů a žen účastnilo noční soutěže ve Vortové.

Začátkem září se děti začaly připravovat na závod požární všestrannosti v Sobíňově, kterého jsme se zúčastnili. Koncem září jsme uspořádali výlet pro děti a dospělé na jižní Moravu – zámek Lednice, Svatý Kopeček u Mikulova, exkurze Sonnentor Čejkovice. Září se také neslo v přípravě družstva dorostu, žen a mužů na soutěž do Sobíňova – Memoriál Pavla Matalíka.

Poslední akcí byla listopadová svatomartinská lampionová stezka pro děti a rodiče.

V roce 2020 jsme požádali o dotaci na sport pro děti a mládež do 23 let od MŠMT – MŮJ KLUB 2020. Tuto dotaci jsme získali a pořídili jsme za ni přilby, překážky na požární sport, stan a počítač. Z OSH jsme obdrželi dotaci na volnočas, která nám přispěla na výlety s dětmi. 

A CO ROK 2021?

V současné době má sbor 108 členů, z toho 59 mužů, 16 žen a 33 dětí do 18 let.

Vzhledem k současné epidemiologické situaci jsme nemohli uspořádat výroční členskou schůzi, ani začít rok akcemi jako lyžařský zájezd a masopust. Pokud to časem situace dovolí, chtěli bychom opět trénovat na soutěže jak dětské, tak pro dospělé, jít nebo jet společně na výlet a pořádat další akce, na které jsme zvyklí. Pevně věřím, že se situace zlepší a budeme se moci zase věnovat „hasičině“ a setkávat se spolu při tréninku a akcích. Za SDH Oudoleň Eva Rosická

Anketa

Měly by být přilby povinné pro všechny cyklisty?
3
3

Historie anket

Náhodné foto

bez názvu (ID 494)

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více